Fruktoza to naturalny cukier wyekstrahowany z owoców. Występuje we wszystkich jagodach i owocach, a także w nektarze kwiatowym, nasionach roślin, miodach. Ten substytut cukru jest 1,7 razy słodszy od sacharozy, a 30% mniej kalorii.

Ten rodzaj substytutu cukru jest wskazany dla diabetyków, ponieważ znacznie obniża poziom cukru we krwi. Ponadto ten słodzik ma działanie konserwujące i jest z powodzeniem stosowany do przygotowywania dżemów i przetworów. A pieczenie na fruktozie jest miękkie i puszyste.

Czy karmiąca matka może fruktozę?

Fruktoza podczas karmienia piersią nie jest zabroniona. Ponadto dobrze jest używać fruktozy zamiast cukru. Jest to mniej kaloryczne, a jednocześnie dobra pomoc przy znacznym wysiłku psychicznym i fizycznym. Fruktoza z HB poprawia prawdopodobne naruszenie metabolizmu węglowodanów.

W czasie ciąży jest stosowany w celu złagodzenia toksyczności z niekontrolowanymi wymiotami. Pod względem odżywiania fruktoza pomaga w walce z otyłością, otyłością i zmęczeniem.

Biorąc pod uwagę fakt, że wiele młodych matek boryka się z problemami nadwagi i zmęczenia, fruktoza dla matek karmiących jest użytecznym produktem. Ponadto fruktoza jest stosowana w leczeniu zaburzeń nerwowych, które często towarzyszą kobietom w okresie poporodowym.

Więcej informacji na temat korzyści płynących z fruktozy

Fruktoza jest w stanie podkreślić smak, nie ma obcego smaku, dobrze rozpuszcza się w wodzie. Ona praktycznie nie ma skutków ubocznych i przeciwwskazań. Fruktoza znacznie ułatwia pracę trzustki, normalizując jej zdolność do wytwarzania enzymów.

Ponadto, zastępując sacharozę fruktozą, zmniejszasz ryzyko próchnicy i intensywności tworzenia się płytki nazębnej na zębach.