Główną atrakcją militarną Port Elizabeth Fort Frederick.

Bez jednego strzału

Fortyfikacja została zbudowana na wzgórzu przez Brytyjczyków w 1799 roku, aby chronić ziemie Imperium Brytyjskiego przed ewentualnymi ingerencjami armii napoleońskiej. Nazwa atrakcji związana jest z imieniem naczelnego dowódcy armii angielskiej - księcia Yorku Fryderyka, którego odwaga legendy zostały skomponowane. Fort Frederick stał się pierwszą osadą Brytyjczyków w RPA, jej obecność przyczyniła się do założenia miasta.

Przez lata istnienia fortyfikacje przeszły pod władzę Holendrów, jednak bez żadnego strzału. Pomimo wojen światowych i prób ustanowienia dominacji w tych miejscach przez Francuzów i Holendrów, Fort nigdy nie zaatakował, nie wziął ani jednej bitwy. Pod koniec XIX wieku Fort Frederick został oficjalnie wyłączony z listy obiektów wojskowych Republika Południowej Afryki . Mimo to wygląda dość onieśmielająco: działa wojskowe zainstalowane wzdłuż obwodu utrzymują dystrykt na linii docelowej.

To interesujące wiedzieć

Dziś Fort Frederick jest uważany za jeden z przedmiotów narodowego skarbu Republika Południowej Afryki i jest pod ochroną władz republikańskich.

Ten fakt nie jest przeszkodą, każdy może odwiedzić atrakcję. Turyści mogą wejść do budynku, robić zdjęcia obiektów, które lubią, sam Fort. Należy zauważyć, że tylko niektóre fragmenty budynku pozostają nienaruszone, a wśród nich koszary oficerskie.

Ze wzgórza, na którym znajduje się Fort Frederick, wspaniałe widoki na Ocean Indyjski i Port Elizabeth .

Przydatne informacje

Fort Frederik jest otwarty codziennie i spotyka się z turystami przez całą dobę, co jest niewątpliwie dużym plusem. Kolejną premią jest bezpłatna wizyta w fortyfikacji.

Aby dotrzeć do zabytków, można w mieście elektryczny pociąg - S-bahn, obok stacji Port Elizabeth . Po wejściu na pokład zaproponujemy spacer, który zajmie nie więcej niż pięć minut. Ponadto do Państwa dyspozycji są taksówki i samochody, które można wynająć za niewielką opłatą.

Старинные орудияЦентральный входЭкспонаты под открытым небом