Podróżując pociągiem, autobusem lub samochodem, zdecydowanie warto przynosić przekąski, zwłaszcza jeśli podróż jest opóźniona o kilka dni, a dziecko podróżuje z tobą. Ale powinieneś traktować tę kwestię bardzo ostrożnie i brać tylko te produkty, które nie ulegają szybkiemu zepsuciu i nie psują weekendu.

Jakiego rodzaju jedzenie można zabrać na trasę?

Żywność na drogę musi spełniać kilka kryteriów:

  1. Nie ma ostrego zapachu . Nawet jeśli jest to Twój ulubiony produkt, jego zapach zacznie cię denerwować po pewnym czasie. Nie wspominając o sąsiadach, jeśli podróżujesz komunikacją miejską.
  2. Nie zostawiaj na sobie dużo śmieci . Okruchy, duża ilość opakowań - to wszystko jest niepożądane na drodze, ponieważ przynosi niedogodności.
  3. Żywność powinna być przechowywana przez długi czas i nie zepsuć się bez lodówki . Ponadto nie powinien topić się, rozprzestrzeniać i wypełniać całej zawartości torby.
  4. Nie powinno być uciążliwe i ciężkie . Jedną rzeczą jest to, że jeździsz samochodem, ale na przykład na trasie autobusu, będzie ci przeszkadzała torba z takim jedzeniem.

Jakie jedzenie zabrać na drogę samochodem, autobusem, pociągiem?

Warzywa i owoce. Nadają się do pełnowartościowych posiłków i przekąsek. Pokrojona marchew, słodka papryka lub jabłka całkowicie zastąpią chipsy, słodycze lub nasiona. Zmniejsz je z góry i zdywersyfikuj dietę.

Kanapki, bułki, kanapki . Są najczęstszym pokarmem drogowym. Można to zrobić nie za pomocą silnie pachnącej kiełbasy, ale z bardziej zdrowym i smacznym kotletem lub serem. A dla tych, którzy są przeciwko kaloriom, zamiast chleba, możesz zasugerować zawijanie farszu w cienkim lawaszu. Bułki nie są mniej satysfakcjonujące i bardzo wygodne.

Ziemniaki nie powinny być gotowane, ale pieczone i przechowywane w folii. Będzie więc "żył" przez dwa dni i pozostanie w pełni użyteczny do konsumpcji.

Do pysznych i zdrowych przekąsek doskonale nadają się suche owoce, pastylki, muesli w postaci batonów, orzechów . Mogą rozwiązać problem, co dać dziecku na drodze z jedzenia, zastępując je szkodliwymi sucharkami i frytkami.