Decydujesz się nadać wnętrzu elegancji i wdzięku, albo pokój nie wystarczy oświetlenie ? Następnie lampa podłogowa ze stołem może ci pomóc. To urządzenie oświetleniowe było bardzo popularne w czasach naszych babć ze względu na swoją praktyczność. I dzisiaj lampa podłogowa znów jest w modzie. Każdy model lampy podłogowej ma solidną podstawę, wysoki słupek, na którym zamontowana jest lampa z abażurem lub bez, a w jego środkowej części - stół.

Zalety lampy podłogowej ze stołem

Głównym celem lamp podłogowych jest oświetlenie różnych obszarów funkcjonalnych. Mogą służyć do wyznaczania stref pomieszczenia, oddzielając na przykład strefę odpoczynku od działającej.

Siedząc na kanapie, obok której zainstalowana jest lampa podłogowa ze stołem, możesz zrobić swoją ulubioną rzecz: przeczytać książkę lub dzianinę. I po ukończeniu lekcji można zrobić książkę lub robić na drutach, bez wstawania z sofy, postawić na stole przy lampie podłogowej. Telefon komórkowy, czasopisma lub niezbędna papeteria mogą znaleźć swoje miejsce na blacie przymocowanym do lampy. Siedząc na kanapie lub na krześle, obok której znajduje się lampa podłogowa, można postawić filiżankę herbaty na swoim stole, co również jest bardzo wygodne.

Jeśli położysz lampę podłogową przy łóżku, możesz postawić lustro lub kosmetyczkę na stole, ustawić budzik lub nawet karafkę z wodą i szklanką. A potem w nocy nie będziesz musiał wstawać z łóżka do picia.

Zewnętrzna lampa podłogowa ze stołem może przekształcić wnętrze, wizualnie zwiększając wysokość pomieszczenia i poszerzając jego granice. Ponadto zainstalowanie takiej lampy jest bardzo łatwe: wystarczy podłączyć przewód zasilający. Na przykład w celu zamontowania kinkietu ściennego konieczne jest wykonanie otworów w ścianie i ułożenie przewodów za pomocą przełącznika. Przenoszenie tego mobilnego mebla jest również bardzo łatwe, a jeśli lampa podłogowa ma również kółka, przeniesienie jej z jednego miejsca do drugiego nie stanowi problemu.

Możesz kupić wygodny i praktyczny model lampy podłogowej, w której poziom oświetlenia jest regulowany za pomocą pilota, a nawet po dotknięciu klosza.

Rodzaje lamp podłogowych ze stołem

W sprzedaży jest wiele różnych modeli lamp podłogowych. Ich wysokość waha się od jednego metra do dwóch i pół. Statyw w niektórych przypadkach jest statyczny, podczas gdy w innych modelach wysokość i nachylenie stojaka mogą się różnić w zależności od potrzeb. Jeden będzie lubił lampę podłogową z konwencjonalnym prętem, a inni chcą kupić oryginalny model w stylu kwiatowym. Kształt tabel jest inny: okrągły, owalny, prostokątny lub zupełnie nieregularny.

Lampy podłogowe wyróżniają się również rodzajem abażurów. Możliwe są tanie opcje tekstylia lub plastikowe, droższe - z metalu, szkła lub nawet papieru ryżowego. Istnieją modele lamp podłogowych, w których klosz wykonany jest ze stali w połączeniu z metalizowaną tkaniną lub szkłem matowym.

Lampa podłogowa ze stołem1Lampa podłogowa ze stołem2Lampa podłogowa ze stołem3

Klasyczna lampa podłogowa zapewnia równomierne rozproszone światło. Produkt ten jest idealny do salonu lub sypialni, urządzony w stylu Prowansji. Istnieją modele dekoracyjnych lamp podłogowych, w których światło kierowane jest na sufit. Często można je znaleźć w stylu loftu, gdzie takie lampy są alternatywą dla oświetlenia sufitowego. Dostępne są dostępne w handlu połączone lampy podłogowe, w których jedna lampa oświetla stół, a druga - pomieszczenie. Takie modele są bardzo popularne.

Lampa podłogowa ze stołem4Lampa podłogowa ze stołem5Lampa podłogowa ze stołem6

Lampa podłogowa z drewnianym stołem w wenge idealnie wpasuje się w rustykalny styl rustykalny. Obecnie lampy podłogowe ze stołem utkanym z bambusa, gałęzi lub rattanu są szczególnie poszukiwane.

Lampa podłogowa ze stołem7Lampa podłogowa ze stołem8Lampa podłogowa ze stołem9

Kuta lampa podłogowa ze szklanym blatem będzie doskonałym dodatkiem do klasycznego, a nawet wschodniego stylu wnętrza.

Lampa podłogowa ze stołem 10Lampa podłogowa ze stołem 11Lampa podłogowa ze stołem12