Kuusamo to największy region turystyczny w północno-wschodniej Finlandii 800 kilometrów od Helsinki rocznie otrzymujących prawie dwa miliony turystów. Kuusamo w Finlandii to świetne miejsce dla miłośników outdooru. Miasto jest otoczone licznymi jeziorami, rzekami, wodospadami i kanionami, co czyni je atrakcyjnym dla wędkarzy. Gęste lasy przyciągają zbieraczy grzybów, kolekcjonerów dzikich jagód.

Pogoda w Kuusamo, Finlandia

Pomimo faktu, że Kuusamo znajduje się w pobliżu koła podbiegunowego, średnia roczna temperatura wynosi tu około 0 stopni. Ze względu na klimat kontynentalny w Kuusamo, w zimie i latem występuje znaczna różnica temperatur. W styczniu, który jest najchłodniejszym miesiącem, termometr spada do -12 ... -16 stopni, aw najcieplejszym miesiącu-lipcu średnia temperatura miesięczna wynosi +20 stopni. W okresie jesienno-zimowym w mieście można zobaczyć jasne błyski północnych świateł. Ze względu na fakt, że pokrywa śnieżna utrzymuje się przez prawie 2/3 lat, główne święto w Kuusamo wiąże się ze sportami zimowymi. Ale fani wędkowania, chętnie spędzają czas z wędką na brzegach zbiorników. Również w ciepłym sezonie można jeździć konno, polować, jeździć na rowerze górskim.

Finlandia, Kuusamo2Finlandia, Kuusamo3
Ośrodek narciarski Kuusamo

Ośrodek narciarski Kuusamo-Ruka, zbudowany w stylu alpejskim, rozwija się intensywnie w ostatnich dziesięcioleciach. Ośrodki narciarskie połączone są systemem wind. Ośrodek jest popularny wśród organizatorów międzynarodowych zawodów w sporcie zimowym, ale specjalne tory są tylko przeznaczone opanowanie narciarstwa górskiego miłośnicy sportu. Z 500 kilometrów tras narciarskich w nocy świeci 40 kilometrów. Wyposażony w 29 górskich stoków stwarza możliwości na snowboardzie, slalom i freestyle. Ponadto oferuje wiele innych atrakcji: jazdę psim zaprzęgiem, renifery, wyścigi na skuterach śnieżnych, wędrówki na rakietach śnieżnych. Lokale są wyposażone w sale do koszykówki, siatkówki, tenisa; do gry w kręgle, bilard.

Finlandia, Kuusamo4Finlandia, Kuusamo5
Zabytki w Kuusamo

Dla turystów przebywających w Kuusamo, istnieje wiele sugestii co zobaczyć w Kuusamo.

Domek Świętego Mikołaja w Kuusamo

Najciekawsze dla dzieci jest wizyta w wiejskiej rezydencji Świętego Mikołaja. Opracowano program dla dzieci, podczas którego dzieci aktywnie uczestniczą w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku: wspólnie z żoną Świętego Mikołaja pieczą ciasteczka i pieczenia, robią kartki okolicznościowe. W pobliżu domu dzieci jeżdżą na sankach i smażą pyszne kiełbaski na ogniu. Na końcu pojawia się Święty Mikołaj, z którym dzieci dzielą się swoimi marzeniami i robią zdjęcia. Możesz wysłać list od bajecznego dziadka do przyjaciół i rodziny z urzędu pocztowego, a w sklepach z pamiątkami kupić słodkie prezenty.

Starsze dzieci są zaproszone do podróży w poszukiwaniu magicznego zamku Królowej Śniegu. Powtarzając ścieżkę Gerdy, która wyruszyła na poszukiwanie swojego brata, Kaya, dzieci spotykają się z bohaterami znanymi z bajki. W lodowej restauracji goście mogą zjeść pyszną kolację z łososiem w sosie malinowym, kawałek ciepłego ciasta z dzikimi jagodami i gorącą herbatą.

Finlandia, Kuusamo6Finlandia, Kuusamo7

Finlandia: park wodny w Kuusamo

Park wodny Kuusamon Tropiikki - tropikalny zakątek w zimowym mrozie. W krytym parku wodnym można popływać w ogromnym basenie, zsunąć zjeżdżalnię o wysokości 45 metrów i zanurzyć się w wannie z hydromasażem. Oferuje turecki i Fińska kąpiel , solarium, bar.

Finlandia, Kuusamo8Finlandia, Kuusamo9

Połączenie ostrego północnego piękna i gorącej fińskiej gościnności sprawia, że ​​Kuusamo jest szczególnie atrakcyjne! Wielu turystów, którzy odwiedzili wygodne uzdrowisko, przyjeżdża tu znowu i znowu.