Wiele hostess tworzy pyszne ciasta, a jeśli nadal je odpowiednio ozdabiasz, dostajesz dzieło sztuki we wszystkich zmysłach. A teraz pomożemy rozwiązać ten problem, powiemy Ci, jak szybko i łatwo wymyślić figurki ciastek mastiki własne ręce.

Dlaczego mastyk? Tak, ponieważ z tego wygodnego materiału można łatwo zrobić smaczne i obszerne dekoracje. A także mastyk do rzeźbienia postaci można wykonać ręcznie.

Nauka takich umiejętności zaczyna się prawdopodobnie od mastyksu cukrowego. A dopiero potem spróbuj gotować i pleśń z masy mlecznej, żelatynowej i czekoladowej.

Figurki dzieci z mastic do majsterkowania - klasa mistrzowska dla początkujących

Taki element wystroju ciasto ponieważ pociąg nadaje się zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt, i jest dość prosty do wykonania, więc nawet początkujący piekarze będą w stanie to zrobić.

Na początek zwijamy tłustą kiełbasę z zielonego mastyksu, a następnie nadamy mu kształt batonu z dowolnym przedmiotem pod ręką i sprawia, że ​​jedna krawędź jest lekko ścięta. To będzie podstawa pociągu.

dane dzieci z mastic do majsterkowania 1figurki dla dzieci z mastyksu własnymi rękami 2dane dla dzieci z mastic do majsterkowania 3

Teraz zwijamy dwie podobne kiełbaski, ale w skrócie, jedną płaską z końcówek, tak aby krawędzie były płaskie, nawilżamy wierzch podstawy wodą i mocujemy go bliżej sfazowanej krawędzi. Druga krótka kiełbasa nadaje kształt tłuczkiem.

dane dzieci z mastic do majsterkowania 4figurki dla dzieci z mastyksu własnymi rękami 5Figury dzieci z mastyksu zrób to sam 6

Przymocuj "cegłę" z drugiej krawędzi podstawy, w ten sam sposób, tylko w pozycji pionowej, to będzie kabina.

dane dzieci z mastic do majsterkowania 7

Wyciąć prostokątne okna i koła z niebieskiego mastyksu. Potrzebujemy 2 okien, 2 dużych kółek i kilku małych, w zależności od liczby samochodów. Liczba samochodów może być równa liczbie lat urodzin. Przymocuj boki okien i kół (2 duże i 4 małe).

rysunki dzieci z mastyksu zrób to sam 8

Potrzebujemy również prostokąta na dach. Zegnij łodzią i przymocuj ją do najwyższej części pociągu.

figurki dla dzieci z mastyksu własnymi rękami 9

Jeszcze jedna płytka w kształcie trapezu będzie działała wcześniej, tylko ty najpierw musisz zrobić na niej poprzeczne paski.

dane dzieci z mastic do majsterkowania 10

Koła są zwilżone wodą i przyczepione do boków.

dane dzieci z mastic do majsterkowania 11

Do fajki zwijamy bardzo małą kiełbasę. Rozłóż jeden palec na boku rury, lekko zatapiając go do wewnątrz, dostaniesz małe wcięcie, wciąż zwijając małą kulkę.

dane dzieci z mastic do majsterkowania 12figurki dla dzieci z mastyksu własnymi rękami 13

Zamontujemy rurę bliżej przedniej krawędzi pociągu, a piłkę bliżej kabiny. Samochody są dość proste: są to "bochenki" wielkości połowy silnika z czterema kołami. Jeśli masz tyle samochodów, ile zdołasz, człowiek z urodzin może włożyć do nich świeczki na ciasto.

figurki dla dzieci wykonane z mastyksowego majsterkowania 14figurki dla dzieci wykonane z mastyksowego majsterkowania 15