Jest to bardzo znana, wielkoformatowa i kolorowa procesja w Laos , która obejmuje wiele wydarzeń teatralnych, konkursowych i pokazowych. Dzięki temu święto słoni szybko zyskało popularność wśród turystów, a wielu z nich planujących wycieczkę do Laosu, spróbuj przyjść w dni świąteczne.

Gdzie to się odbywa?

Festiwal słoni w Laosie odbywa się w prowincji Sayaboury w powiecie Paklai.

Kiedy odbywa się festiwal Elephant w Laosie?

Święto to trwa trzy dni i zwykle przypada w połowie lutego.

Развлекательная программа фестиваля

Historia wakacji

Historia festiwalu słoni w Sayabori sięga roku 2007, kiedy to zorganizowano tu po raz pierwszy święto. Miejsce uroczystości zostało wybrane niedbale, ponieważ w Sayabori około 75% słoni żyje w Laosie, którego populacja gwałtownie maleje od kilku dziesięcioleci. Kilka wieków temu Laos był nazywany "Królestwem milionów słoni", a dziś te leśne olbrzymy są nie więcej niż dwa tysiące osób w całym kraju. Nadal są zabijani w dużych ilościach przez handlarzy kości słoniowej i myśliwych.

Aby przyciągnąć uwagę opinii publicznej na temat zachowania populacji słoni azjatyckich i pokazać ich znaczenie w życiu chłopów z Laosu, powstał festiwal. Już w pierwszych latach istnienia festiwal zyskał nieoczekiwany zasięg i szeroką popularność nie tylko wśród samych Lao, ale także daleko poza granicami kraju. To wydarzenie szybko zyskało uznanie i stało się jednym z największych święta kulturalne w Laosie . Według danych z lat 2015-2016 co roku na festiwal słoni przybywa ponad 80 tysięcy widzów.

Шествие участников соревнований

Co jest ciekawego w Festiwalu Słonia?

W ciągu trzech dni festiwalu kilkadziesiąt słoni z wiosek i miasteczek na północnym zachodzie kraju będzie maszerowało w barwnych strojach narodowych, uczestniczyło w rytuałach religijnych, różnych konkursach, występach drużynowych, a nawet twórczych konkursach. Będziesz mógł zobaczyć i docenić ich zręczność w testach konkurencyjnych, wdzięku podczas tańca i prędkości w bieganiu. Zaprezentowany zostanie bogaty program obejmujący koncerty, projekcje, pokazy teatralne, występy akrobatów, konkursy na tradycyjnych łodziach, a nawet pokazy sztucznych ogni. Ostatnim akordem festiwalu słonia jest konkurs piękności i nagradzanie zwycięzców w nominacjach "Słoń Roku" i "Słoń Roku".

Конкурс слонов

Jak odwiedzić?

Możesz dostać się do Sayabori na festiwal słoni w Laosie Vientiane . Pierwsza opcja to podróż samolotem, podróż zajmie około 1 godziny. Drugą opcją jest jazda autobusem, w tym przypadku droga będzie musiała spędzić około 11 godzin.