kobieca pochwa Kobieca pochwa jest elastycznym kanałem łączącym macicę z sromem. Rozmiar tego ciała, z reguły, jest indywidualny i większość kobiet różni się nieco. Przyjrzyjmy się bliżej strukturze kobiecej pochwy, jej lokalizacji i skupieniu się na rozmiarze.

Jaka jest struktura pochwy?

Organ ten jest w rzeczywistości rodzajem cylindrycznej przestrzeni, otoczonej ze wszystkich stron mięśniami. Ściany pochwy składają się z 3 warstw:

  1. Warstwa wewnętrzna jest reprezentowana przez błonę śluzową. Na wierzchu znajduje się uwarstwiony nabłonek płaskonabłonkowy, tworzący dużą liczbę fałd. Wynika to z nimi i zmienia wielkość kobiecej pochwy podczas stosunku, jak również w trakcie porodu.
  2. Warstwa środkowa jest reprezentowana przez mięśnie gładkie. Pęczki włókien mięśniowych tej tkanki znajdują się głównie w kierunku podłużnym. W górnej części łączą się, tworzą mięśnie macicy, a od spodu są bezpośrednio wplecione we włókna mięśniowe znajdujące się w kroczu kobiety.
  3. Trzecia, zewnętrzna warstwa pochwy, jest reprezentowana przez przydankowy mięsień i elastyczne włókna, które znajdują się w tkance łącznej (podstawa warstwy zewnętrznej).

W anatomii kobiecej pochwy zwyczajowo izoluje się ściany przednie i tylne, które są ze sobą połączone. Obejmują część szyjki macicy z górnymi marginesami, podkreślając część pochwową, tworząc tak zwany pochwowy pochwowy. Dolny koniec ścian otwiera się w oczekiwaniu na pochwę. Dla dziewic, ta dziura się zamyka błona dziewicza.

Sama pochwa i jej ściany mają zwykle bladoróżowy kolor. Z reguły w okresie ciąży dziecko, ze względu na fakt, że liczba naczyń krwionośnych w danym obszarze wzrasta, kolor może stać się ciemniejszy i często staje się niebieskawy.

Trzeba też powiedzieć, że ściany pochwy z szyjką macicy są stale w stanie mokrym. Faktem jest, że są one wyłożone gruczołami, które wytwarzają tzw. Szyjkę macicy śluz. Zapobiega to namnażaniu się patogennych bakterii i ich przenikaniu dalej przez układ rozrodczy. Objętość tych wydzielin jest niewielka i, co do zasady, jeśli kobieta jest zaniepokojona stałym pojawieniem się dużej ilości śluzu, który często może uzyskać czerwonawy odcień dla naruszeń, należy skonsultować się z lekarzem.

Jakie są rozmiary przeciętnej pochwy?

Po przeanalizowaniu wyglądu kobiecej pochwy, rozważymy jej główne cechy.

Przede wszystkim należy stwierdzić, że jednym z głównych parametrów jest długość. W zależności od tego czynnika zwyczajowo wyodrębnia się następujące typy kobiecych wagin:

  • długi (ponad 12 cm);
  • krótki (mniej niż 7 cm).

Warto zauważyć, że charakterystyka ta może się różnić w zależności od sytuacji. kobieca pochwa Na przykład podczas seksualnego podniecenia z intymnym połączeniem długość kobiecej pochwy może osiągnąć 19 cm! Wszystko zależy bezpośrednio od wielkości partnera.

Wiele kobiet doświadcza pewnych kompleksów, myśląc, że kochanie się z nimi nie daje partnerowi właściwej przyjemności. Szczególnie często te myśli są odwiedzane przez młode matki, które niedawno urodziły dziecko.

W rzeczywistości, po urodzeniu dziecka nie ma znaczących zmian w pochwie kobiety, a jego głębokość pozostaje taka sama. Jest tylko niewielkie wygładzenie fałd, które później może zmienić uczucia u mężczyzn podczas seksu.