Jakie są fazy piersi? Często po badaniu, widząc w konkluzji diagnozę "piersi FAM", kobieta nie ma pojęcia, co to jest, jak przejawia się naruszenie i co jest niebezpieczne. Przyjrzyjmy się chorobie bardziej szczegółowo, nazwijmy istniejące formy choroby, podaj krótki opis każdego z nich.

FAM gruczołów mlecznych - co to jest?

Fibroadenomatosis - pod tą chorobą jest powszechnie rozumiany jako zestaw procesów patologicznych, które obejmują zmianę stosunku składnika gruczołowego i tkanki łącznej w piersiach.

Jakie są przyczyny naruszenia?

Warto zauważyć, że najczęściej jednym z głównych powodów, dla których lekarze nazywają hormonalną nierównowagę kobiecego ciała. Z kolei zjawisko to może wynikać z:

 • częste stresujące sytuacje związane z długotrwałym stresem psychologicznym, niezadowolenie z warunków społecznych itp .;
 • choroby układu rozrodczego, głównie zapalne, również obecność mięśniaków, endometrioza, policystycznych jajników;
 • późny początek krwawienia miesiączkowego;
 • późna ciąża;
 • krótki czas trwania laktacji;
 • zaburzenia endokrynologiczne: cukrzyca, niedoczynność tarczycy;
 • choroby wątroby.
Jakie formy naruszenia są zwyczajowe?

Istnieje wiele klasyfikacji tej choroby. W tym samym czasie zunifikowany personel medyczny nie był w stanie się skompilować.

Najczęściej, w zależności od charakteru i częstości występowania zmian, istnieją:

 1. Ogniskowa forma. Mówiąc z tego, że jest to ogniskowa pierś piersi, najpierw trzeba powiedzieć, że jest to łagodny proces. W tym przypadku wymiana tkanki gruczołowej w niektórych częściach gruczołu zwłóknienie. Zewnętrznie definiuje się go jako jeden lub więcej gęstych guzków, które są doskonale wyczuwane. Bolesne odczucia mają słaby charakter lub wcale.
 2. Zlokalizowany formularz. Jeśli weźmiemy pod uwagę miejscowe FAM piersi, to należy stwierdzić, że jest to naruszenie, w którym zagęszczanie powoduje ból podczas badania palpacyjnego. Jednocześnie granice wykształcenia mają wyraźne krawędzie, skóra pokrywa się nad nimi.
 3. W zależności od cech histologicznych odróżniają:

  • Cystic FAM gruczołów mlecznych - oznacza to, że istnieje kilka lub jeden torbiel, - wnęka wypełniona cieczą. W tym przypadku mogą one być zlokalizowane pojedynczo lub grupami, mają gładkie, wyraźne krawędzie.
  • żelaziste FAM wskazuje, że włóknisty składnik piersi rozmnożył się. Z reguły ta forma jest odnotowywana po urazach i operacjach na klatce piersiowej.

Ta klasyfikacja jest dość prymitywna i nie odzwierciedla pełnego obrazu możliwych form naruszeń. Ustalenie dokładnego typu choroby możliwe jest tylko przy kompleksowej, dokładnej diagnozie.