Natura nie wszystkich kobiet obdarzona otwartym i kuszącym wyglądem. Z pomocą tuszu do rzęs trudno jest podkreślić oczy, zwłaszcza jeśli rzęsy są krótkie, proste lub rzadkie. Można je budować w salonie, ale wydarzenie to jest kosztowne i zajmuje dużo czasu. Łatwiej jest kupić wymienne włosy, które można łatwo założyć w domu i nie wymagają korekty.

Sztuczne rzęsy - rodzaje

Istnieje kilka wariantów rozważanych akcesoriów kosmetycznych, z których każdy ma swoje zalety i szereg wad. Rodzaje sztucznych rzęs:

 1. Całość. Włosy są przymocowane do cienkiej miękkiej podstawy, na którą nakłada się specjalny klej. Rzęsy do rzęs są dostępne w różnych typach - naturalne (neutralne), w kształcie litery V, splecione w poprzek, super odłączalne, "kocie oko" i inne.
 2. Накладные ресницы виды ленточные
 3. Wiązka. Idealny do korygowania nacięcia oczu, zbliżając się do kształtu ciała migdałowatego. Sztuczne rzęsy z pęczkami przykleja się głównie do zewnętrznego rogu górnej powieki, ale w obecności umiejętności można narysować je i inne obszary.
 4. Накладные ресницы виды пучковые
 5. Pojedynczy. Tego typu włosy są używane niezwykle rzadko. Samodzielne przymocowanie pojedynczych rzęs jest trudne i długotrwałe, a adres w salonie piękności jest drogi, łatwiejszy do eskalacji.
 6. Накладные ресницы виды единичные
 7. Magnetyczny. Nowość na rynku kosmetycznym, która jeszcze nie została sfinalizowana. Sztuczne rzęsy na magnesach są instalowane natychmiast i nie wymagają aplikacji kleju. Jedyną wadą jest niedoskonałość zapięcia. Magnesy znajdują się pośrodku pary rzęskowanych pasów lub na ich końcach. W pierwszym przypadku krawędzie podstawy nie przylegają do powieki i wyraźnie przylepiają się do góry. Drugi sposób instalowania magnesów jest pęknięty z powodu zbyt elastycznej i niewystarczająco elastycznej podstawy.
 8. Накладные ресницы виды магнитные
 9. Karnawał. Ozdobne rzęsy przeznaczone są na specjalne imprezy - imprezy tematyczne, sesje zdjęciowe, spektakle teatralne, obchody Nowego Roku. Oczy są przymocowane do "fanów" najbardziej dziwacznych kształtów i kolorów. Często takie rzęsy są wykonane z piór i koronek. Jako biżuterię stosuje się cyrkonie, perły, cekiny i inne ozdoby.
Накладные ресницы виды декоративные

Sztuczne rzęsy - co jest lepsze?

Zalety i negatywne niuanse każdego opisanego rodzaju akcesoriów należy rozpatrywać w zależności od celu ich nabycia. Najlepsze sztuczne rzęsy do makijażu wieczorowego to wiązki i wstążki o neutralnej długości i gęstości włosów (naturalny kolor: czarny, brązowy). Tworząc jasny lub fantastyczny obraz na sesję zdjęciową, karnawał i podobne wydarzenia, preferowane są opcje dekoracyjne.

Kilka wskazówek, jak wybrać fałszywe rzęsy:

 1. Zidentyfikuj kształt oka i znajdź akcesoria, które uczynią je bardziej wyrazistymi lub wizualnie lepszymi.
 2. Zbadaj materiały użyte do wykonania rzęs. Muszą być bezpieczne i hipoalergiczne.
 3. Natychmiast podaj pełny zestaw zakupionego zestawu. Często ma specjalny klej.

Jak wybrać sztuczne rzęsy w kształcie oczu?

Za pomocą prezentowanego kosmetyku można znacznie zmienić jego wygląd. Zalecenia profesjonalistów, jak wybrać sztuczne rzęsy w zależności od kształtu oczu:

 1. Naturalność. Jeśli samo nacięcie oka jest całkowicie zadowalające, ale chcesz, aby wygląd był bardziej otwarty i miły, powinieneś kupić paczki lub naturalne rzęsy (ze stopniowym rozszerzaniem się włosów z jednej krawędzi na drugą). Powinny być krótkie lub średnie.
 2. Как выбрать накладные ресницы по форме глаз натуральность
 3. Zaokrąglanie. W przypadku wąskich i głęboko osadzonych oczu zaleca się wybranie obcisłych rzęs (tych samych włosów wzdłuż całej linii bazowej) lub wydłużonych wiązek. Takie akcesoria wizualnie zaokrąglają krój, sprawiają, że wygląda bardziej otwarty i marionetką.
 4. Как выбрать накладные ресницы по форме глаз округление
 5. Zwężenie. Tworząc drapieżny i odważny obraz " wampirzyca "Zbliżają się sztuczne rzęsy" kocie oko "(ze znacznym wydłużeniem włosów na zewnętrznym rogu). Dają efekt podobny do strzałki . Wymień taśmę tych rzęs może być kilka wiązek przyklejonych do zewnętrznego kącika oka.
Как выбрать накладные ресницы по форме глаз сужение

Kolejnym ważnym parametrem przy wyborze akcesorium jest gęstość. Im rzadziej znajdują się włosy, tym bardziej naturalnie wyglądają. Gęste i masywne rzęsy przyciągają dużo uwagi, dlatego można je stosować tylko w wyjątkowych sytuacjach. Doświadczeni styliści nie radzą sobie z noszeniem włosów na głowie (a także akrylowych) w życiu codziennym. Jest to uważane za oznakę absolutnego braku smaku.

Sztuczne rzęsy - sztuczne lub naturalne?

Wybór pomiędzy materiałem syntetycznym i naturalnym jest dokonywany w zależności od kilku czynników. Zdecyduj, które sztuczne rzęsy kupić, powinny opierać się na takich kryteriach:

 1. Skłonność do reakcji alergicznych. Sztuczne włosy dobrej jakości i ludzkie rzęsy nigdy nie powodują podrażnień powiek. Akcesoria wykonane z futra norek, sable i niskiej jakości syntetyki mogą wywoływać alergię.
 2. Cena. Naturalne rzęsy są znacznie droższe od sztucznych.
 3. Wygląd. Włosy syntetyczne czasami wyglądają nienaturalnie ze względu na zbyt ostre zgięcia i sztywność.

Klej do sztucznych rzęs

Przy zakupie akcesoriów w kształcie taśmy w zestawie często dostarczany jest żel do mocowania. Lepiej jest nakładać sztuczne rzęsy z białym klejem na lateks, który po wyschnięciu staje się całkowicie przezroczysty. Istnieje również czarna wersja pasty utrwalającej. Jeśli konieczne jest dalsze podkreślenie linii powieki, taki klej pełni rolę wodoodpornej wkładki.

Jak korzystać z fałszywych rzęs?

Główną zaletą tego urządzenia kosmetycznego jest łatwość użycia. Nawet niedoświadczona kobieta nauczy się od razu, jak sklejać sztuczne rzęsy dokładnie, szybko i niedostrzegalnie. Podobnie, łatwo jest usunąć sztuczne włosy, to nie wymaga specjalnych adaptacji i środków kosmetycznych, w większości przypadków nie wymaga wody.

Sztuczne rzęsy - jak przykleić się do domu?

Jeśli kupiłeś wersję akcesoriów na magnesach, nie potrzebujesz pasty do mocowania. Taśmy po prostu zatrzaskują się w środku lub wokół krawędzi. Instrukcje jak wklejać sztuczne rzęsy za pomocą wstążek lub pęczków:

 1. Wyciśnij pasek mocujący żel na papierze lub dłoni.
 2. Delikatnie przetrzyj klej w klejącej podstawie taśmy lub wiązki.
 3. Накладные ресницы как клеить в домашних условиях
 4. Palce lub szczypczyki nakładają rzęsy na powiekę. Najpierw dociśnij taśmę do krawędzi, a następnie dociśnij ją dobrze wzdłuż całej długości, kierując ją lekko w dół, bliżej linii wzrostu własnych włosów. Belki mają w przestrzeniach między naturalnymi rzęsami, jakby wypełniały pustki.
 5. Poczekaj, aż pasta utrwalająca wyschnie. Zakończ makijaż.