Procedura taka jak peeling jest stosowana do usuwania drobnych zmarszczek, plam pigmentowych, a także do wyrównania cery. Można to łatwo zrobić w domu. Jednak większy efekt pozwala uzyskać polerowanie twarzy, która jest wykonywana w salonach kosmetycznych. Eksperci oferują wszystkie nowe sposoby oczyszczenia naskórka, którego zasady i technologie budzą wiele pytań.

Szlifowanie twarzy w domu

Przeprowadzenie tej procedury jest możliwe dzięki wykorzystaniu dostępnych narzędzi. Takie metody można uznać za najbezpieczniejsze. Ale pozytywny wynik nie będzie widoczny natychmiast, ale po pewnym czasie regularnych procedur.

Metoda mechaniczna implikuje użycie jako ścierniwa:

 • fusy na kawę;
 • rozdrobnione orzechy;
 • soda;
 • sól morska ;
 • wodorosty

Składniki te są mieszane z kremową podstawą w proporcji jeden do jednego i nakładane na skórę masującymi ruchami, starannie nie uszkadzając naskórka. Zmyć chłodną wodą.

Chemiczna metoda polerowania skóry twarzy opiera się na zastosowaniu bodyagi i nadtlenku wodoru (1: 1):

 1. Po utwardzeniu pianką nakłada się ją na problematyczne obszary skóry bez tarcia.
 2. Dwadzieścia minut później mieszaninę wcierano w skórę i pozostawiono na kolejne dziesięć minut.
 3. Następnie spłucz zimną wodą.

Diamentowe szlifowanie twarzy

Ta metoda odnosi się do działania ściernego na komórki naskórka. Jest stosowany do wszystkich rodzajów skóry, oczyszcza blizny , zmarszczki, zgrubienia i różne pogrubienie warstw powierzchniowych. Martwe komórki są zeskrobywane ziarnami diamentu i absorbowane do filtra.

Główne etapy obierania:

 1. Usuwanie makijażu, oczyszczanie twarzy specjalnymi składnikami.
 2. Zmiękczanie skóry.
 3. Szlifowanie.
 4. Stosowanie maski.
 5. Smarowany krem ​​do skóry.

Oczyszczenie twarzy nie powoduje bólu, ponieważ nie wymaga wcześniejszego użycia środków znieczulających. Aby uzyskać widoczne rezultaty, musisz wziąć udział w kursie obejmującym 6 sesji, w odstępach od siedmiu do trzydziestu dni. Wszystko zależy od szybkości regeneracji skóry.

Laserowe odnawianie skóry

Ta metoda obierania obejmuje "odparowanie" martwych komórek skóry pod działaniem wiązki laserowej. W wyniku promieniowania termicznego po zabiegu aktywowany jest wzrost nowej warstwy i synteza kolagenu, który tworzy zdrową, elastyczną młodą skórę, a ponieważ cały proces znajduje się pod kontrolą kosmetologa, prawdopodobieństwo oparzeń jest całkowicie wykluczone. Co więcej, po jej wdrożeniu komplikacje są minimalne.

Szlifowanie laserowe pozwala pokonać blizny na twarzy, a także blizny i rozstępy na ciele. Co najlepsze, procedura radzi sobie z nowymi bliznami powstałymi w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Efekty laserowej renowacji twarzy

Natychmiast po złuszczeniu powierzchnia twarzy staje się czerwona. Ale nie powinieneś się bać, ponieważ ten stan znika po kilku dniach. Musisz zrozumieć, że laser nie uszkadza komórek, ale po prostu je niszczy, więc nie możesz obawiać się łuszczenia, które często występuje podczas używania innych metod. Czas odzyskiwania zależy polerowanie skóry twarzy na głębokość i siłę lasera, obszar narażony na promieniowanie, indywidualne cechy.

Z reguły ból nie pojawia się w okresie rekonwalescencji i nie jest konieczne przestrzeganie go przez lekarza po zabiegu. Postępuj zgodnie z tymi wytycznymi:

 1. Nie należy długo przebywać na ulicy, ponieważ skóra traktowana jest wrażliwa na promieniowanie ultrafioletowe, wiatr i zimno.
 2. Nosić okulary przeciwsłoneczne.
 3. Porzucić wyjazd do kąpieli i solarium.
 4. Nie używaj peelingu.
 5. Zastosuj maści i kremy przepisane przez specjalistę do leczonych obszarów.