Bez kremu do twarzy może, prawdopodobnie tylko najmłodsza z płci pięknej. Reszta bez tego środka życia nie reprezentuje samych siebie. Wiele dziewcząt od dawna odkrywa, że ​​doskonały krem ​​do zmiękczania twarzy można przygotować samemu. Kilka prostych zasad, dostępnych składników, trochę wolnego czasu - a obiekt jest gotowy. Co więcej, jak pokazuje praktyka, domowe kremy w niczym nie ustępują drogim kosmetykom.

Funkcje gotowania kremu do zmiękczania twarzy

Jedyną wadą kremu przygotowanego w domu jest jego kruchość. Przechowywać produkt może być nie więcej niż pięć do siedmiu dni, a niektóre mieszanki są całkowicie jednorazowego użytku. Dlatego też, przygotowanie dużej ilości kremu jest niepożądane. Małe porcje i czas będą wymagały mniej, a na pewno nie ulegną pogorszeniu. I muszą być przechowywane w hermetycznie zamkniętych słoikach.

Przed użyciem należy zmieszać domowy krem. Problem polega na tym, że podczas przechowywania może zostać złuszczony. Jest to całkowicie bezpieczne, ale jeśli zostanie zastosowane na skórze niezmieszanej, nie można uzyskać oczekiwanego rezultatu.

I, oczywiście, przed przygotowaniem kremu do twarzy w domu, musisz sprawdzić, czy jego składniki reakcja alergiczna . Wystarczy nałożyć miksturę na niewielką porcję skóry. Jeśli krem ​​z jakiegoś powodu ciało nie pasuje, pojawi się zaczerwienienie, wysypka, pieczenie.

Proste i skuteczne przepisy na zmiękczanie kremów do twarzy

W kremach zmiękczających potrzebny jest każdy rodzaj skóry. Pomagają uniknąć ekdyzy, dają zdrowie, odżywiają. Istnieje wiele recept na kremy.

Krem z lanoliną jest bardzo skuteczny:

 1. Preparat wymaga oleju brzoskwiniowego (4 ml), wosku (1 g), wody (6 ml) i lanoliny (3 g).
 2. Wosk z lanoliną, roztopić, wymieszać z wodą i dodać do niej olej.

Dla młodej skóry najlepszy jest krem ​​zmiękczający truskawki:

 1. Wystarczy 3 do 4 łyżek soku do gotowania.
 2. Dodać do niego jedną łyżeczkę gliceryny i pozostawić na kwadrans.
 3. Na koniec nałóż kilka szczypty mąki owsianej i dokładnie wymieszaj.

Krem z ogórków jest idealny dla suchej skóry:

 1. Rozpuść 10 g wosku w łaźni wodnej, wymieszaj w nim 40 ml naturalnego oleju (oliwka, brzoskwinia, migdał) i dodaj kilka łyżek soku z ogórka.
 2. Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać za pomocą miksera.
 3. Po schłodzeniu krem ​​jest gotowy do użycia.

Kilka dodatkowych przepisów:

 1. Najlepsze kremy są uzyskiwane z naturalnych tłuszczów zwierzęcych. Tak więc, na przykład, możesz przygotować produkt na bazie oleju borsukowego (1 łyżka stołowa) z olejem dziurawca (2 łyżki), wosku pszczelego (1 łyżeczka) oraz witaminami A i E.
 2. Przygotuj specjalny krem ​​zmiękczający z woskiem pszczelim, z masłem shea , mono, muscat rose, kwiaty pomarańczowe drzewa, marchew i wapno napar jest łatwe. Wosk topi się w kąpieli wodnej Specjalny krem ​​zmiękczający pozostałe składniki są dodawane, po czym wszystko jest dokładnie wymieszane.
 3. Do innego przepisu potrzebujesz łyżkę świeżo wyciśniętego soku jabłkowego i kilka łyżek soku z liści kapusty. Składniki te należy mieszać z łyżeczką lanoliny i oleju kukurydzianego w łaźni wodnej.
 4. Robienie kremu do twarzy z aloesem w domu zajmuje nie więcej niż dziesięć minut, a efekt jego użycia można zauważyć po kilku zastosowaniach. Jako podstawę weź swój ulubiony niskotłuszczowy odżywczy krem ​​i dodaj do niego jedną trzecią łyżki posiekanego liścia aloesu.
 5. Krem z żółtkiem, miodem, masłem i śliwkowym puree jest bardzo skuteczny.