Mieszkańcy Europy, nawet w średniowieczu, lubili napisy na pierścieniach, które nosili Egipcjanie, a tradycja zapuściła korzenie. We współczesnym świecie grawerowanie na złotych, srebrnych, platynowych pierścieniach wykonuje się bardzo często, ponieważ taka technika pozwala na wykonanie biżuterii indywidualnej, symbolicznej, oryginalnej. Grawerowanie pomaga uczynić pierścionki osobistymi, ponieważ najczęściej inskrypcje zawierają dane osobowe. Ta data urodzenia, randki lub inne ważne wydarzenia i tajne zeznania oraz imiona i wyrażenia o głębokim znaczeniu filozoficznym.

Grawerowanie na ring1Grawerowanie na ring2Grawerowanie na ring3
Techniki grawerowania

Często grawerowanie odbywa się wewnątrz pierścienia, ponieważ jest to praktyczne i wygodne. Takie podejście pozwala stworzyć intymną atmosferę, ponieważ napis lub zdjęcie nie widzi nikogo poza właścicielem biżuterii. Koszt takich usług jak grawerowanie na pierścieniach zależy od złożoności napisu, wielkości frazy, a także od sposobu jej wykonania. W skrócie, grawerowanie może być dogłębne i wytłaczane. Pierwszy sposób polega na tym, że znaki i symbole są wycinane na powierzchni dekoracji lub na jej wewnętrznej stronie za pomocą specjalnego narzędzia. Druga metoda jest bardziej skomplikowana, ponieważ mistrz nie tylko wycina pożądany napis, ale także usuwa dodatkową warstwę metalu między postaciami. Profesjonalni grawiurorzy potrafią sprawić, że bohaterowie pozostaną w pojedynkę, jednak ta technika jest używana wyłącznie do wypukłych wydrążonych ozdób.

Grawerowanie na ring4Grawerowanie na ring5Grawerowanie na ring6

Istnieją różnice w technice napisu na ringu. Do grawerowania ręcznego stosuje się cienki frez, natomiast w narzędziach diamentowych stosuje się diamentowe narzędzie na zaostrzonym końcu. Dzięki jego zastosowaniu stylistyczne warianty grawerowania na pierścieniach są znacznie rozszerzone, ponieważ napisy mogą być duże, małe, dogłębne i powierzchowne. Ponadto, grawerowanie charakteryzuje się niesamowitym blaskiem. Trzecią metodą jest grawerowanie laserowe, które będzie wykonywane zarówno poza pierścieniem, jak i wewnątrz. Jego charakterystyczną cechą jest specyficzny kolor napisu. Ze względu na wypalenie górnej warstwy metalu staje się ciemnoszary i równomierny czarny odcień . Jeśli zdecydujesz się na zakup biżuterii z grawerunkiem laserowym, pamiętaj, że zmiana rozmiaru pierścionka nie jest już możliwa.

Grawerowanie na pierścionkach7Grawerowanie na ring8Grawerowanie na pierścieniach 9
Znaczenie napisów i rysunków na pierścieniach

Jeśli ktoś decyduje się na ozdobę z grawerem, wybiera napis, który coś dla niego znaczy. Może to być życiowe credo, opisane w kilku słowach, lub niezapomniany termin, a także własne imię i nazwisko osoby drogi. Złoto i srebrne pierścienie z grawerem to nie tylko biżuteria, ale symbole, które są odpowiednio traktowane. Jeśli jest wygrawerowany na pierścieniu ukochanego lub ukochanego, to często inskrypcja jest napisana w obcym języku. Często uciekał się do skrzydlatych wyrażeń i aforyzmów, odsłaniając istotę ludzkiej egzystencji.

Ale nie zawsze grawerowanie jest zbiorem symboli. Wzory i obrazy na pierścieniach są nie mniej popularne. Na przykład obraz gwiazdy, jeśli ukochany nazywa dziewczynę gwiazdką lub zająca, jeśli jest dla niego Zaya. Bardzo oryginalne pierścienie wyglądające, składające się z dwóch części. Grawerowanie odbywa się na cienkim pierścieniu wewnętrznym, a drugi, szerszy, zamyka go. Możesz zobaczyć napis, jeśli popchniesz połówki pierścienia w różnych kierunkach.

Planując wygrawerować na zdobieniu, należy dokładnie przemyśleć napis i jego znaczenie, ponieważ pierścienie wykonane z metali szlachetnych nie są tanie, podobnie jak usługa ich stosowania.

Grawerowanie na pierścieniach 10Grawerowanie na ring11Grawerowanie na pierścionkach12
Grawerowanie na pierścionkach13Grawerowanie na ring14Grawerowanie na ring15
Grawerowanie na pierścionkach16Grawerowanie na pierścionkach17Grawerowanie na pierścionkach18