Dziewiarstwo znane jest nam z bardzo, bardzo odległych czasów, choć jego popularność nie straciła na popularności. Wiele nowoczesnych kobiet i dziewcząt wybiera tę umiejętność jako swoje hobby. Chociaż dla nich to nie tylko sposób na spędzenie czasu, ale staje się po prostu wyjątkową okazją do zrealizowania swojego potencjału twórczego i do przetłumaczenia swoich pomysłów i umiejętności na własne unikalne modele odzieży i akcesoriów.

Przez cały czas na drutach był świetnym sposobem na wypełnienie swojej garderoby oryginalnymi i nieprzyzwoitymi rzeczami. Nowoczesne dziania dla kobiet - to odrębny obszar projektowania działalności i szybko zyskuje na popularności.

Dziś dziewiarka przeżywa nową falę zainteresowania tą sztuką - i to jest niemożliwe do zaprzeczenia. Istnieje kilka przyczyn takiego stanu rzeczy. A głównym powodem jest chęć śledzenia trendów mody we wszystkim. Rzeczywiście, wielu znanych couturierów często używa dzianin w kolekcjach i pokazach, więc reakcja łańcuchowa nie trwała długo. Kobiety z całego świata rzucały się, by stworzyć luksusowe, ażurowe sukienki kurtki i fantazyjne czapki.

Ale to nie wszystko, bo oprócz dziewiarstwa dla kobiet jest hołdem dla mody, wielu lubi proces sam w sobie. Lubią szukać i znajdować nowe wzory, wzory, sposoby dziania. Od pewnego czasu dziewiarstwo to coś więcej niż hobby. Być może można argumentować, że istnieje cała odrębna społeczna społeczność fanów tego rodzaju wypoczynku.

Granice doskonałości w przypadku dzianin nie są i nie mogą być. Być może z tego powodu popularność lekcji nie zmniejsza się, a jedynie wzrasta. Zawsze możesz znaleźć coś zupełnie nowego, zmieniając gęstość dziania, rysowania, dodawania nowych kombinacji kolorów i tak dalej.

Osoby o różnych poziomach doświadczenia wiedzą i potrafią zastosować najprostsze wzorce w praktyce. Na przykład rysunki reliefowe - są dość proste w wykonaniu, ale wyglądają bardzo pięknie, niecodziennie, elegancko i atrakcyjnie pod wieloma względami.

Jak robić na drutach wzór reliefu za pomocą igieł?

Wytłaczane wzory z igłami do robienia na drutach to prosta alternatywa dla pętli przedniej i tylnej, i są bardzo proste - można powiedzieć - elementarne, rysunki i nieco bardziej skomplikowane. Rezultaty, a zwłaszcza ich wielka różnorodność, są po prostu niesamowite. Wzory różnią się dużym lub małym rozmiarem, w zależności od tego, co wyglądają zupełnie inaczej.

Do dziania wytłaczanych wzorów najlepiej używać gładkiej przędzy, np. Bawełny lub bawełny z wiskozą, przędzą lnianą lub jedwabiem. Wybierz wątki w zależności od swoich preferencji, ale pamiętaj, że im grubsza nić, tym wyraźniejszy będzie wzór. Natomiast z cienkiej przędzy otrzymasz bardziej szlachetną strukturę.

Kilka prostych wariantów haftu reliefowego można zobaczyć na proponowanych schematach. We wszystkich przypadkach poziome pasy oznaczają szlufki pętelkowe i pionowe, odpowiednio te, na twarzy. Musisz tylko wykonać wzór i poprawnie obrócić pętle.

Piękne wzory reliefowe dziane ze schematami i opisami

Oferujemy kilka schematów dziewiarskich wzorów reliefowych.

wzory reliefowe igły dziewiarskie 1wzory reliefowe igły 2
płaskorzeźby z igłami do robienia na drutach 3płaskorzeźby z igłami do robienia na drutach 4

Po opanowaniu tych i innych prostych wzorów, zawsze możesz wyglądać elegancko i bezkonkurencyjnie, zaskakując swoich znajomych i znajomych niezwykłymi ubraniami, które są dla Ciebie idealne. A jeśli opanujesz umiejętność dziewiarstwa w doskonałości, ta lekcja może stać się nie tylko hobby, ale także stabilnym źródło dochodu . W końcu wciąż jest wielu ludzi, którzy chcą mieć piękne i oryginalne rzeczy, ale nie mają czasu ani ochoty na niezależne angażowanie się w dziewiarstwo.