Kiedy jest gorące lato na zewnątrz, jest wakacje w przedszkolu i szkole, a dzieci są znudzone w domu - czas zaprosić ich do robienia rękodzieła! Jedną z opcji niż zabranie dziecka w domu pięć lat, są różne rękodzieła.

Ponadto często rodzice dzieci przedszkolnych otrzymują zadania - wszelkiego rodzaju rzemiosła tematyczne na święta. Sugerujemy, aby nauczyć się, jak zrobić bałwana z wydmuchanej żarówki, która przyda Ci się w przeddzień. Nowy rok . Zwykle rzemiosła z dziećmi w wieku 4-5 lat są wykonywane przez matki i ojców, ale same dzieci muszą również być przyciągane do kreatywności, aby rozwinąć ich umiejętności motoryczne i wyobraźnię.

Rzemiosło z dziećmi 4-5 lat

Rzemiosło w ogrodzie "Bałwan z lampy"

Zejdźmy do pracy:

 1. Weź zwykłą żarówkę - wypaloną lub nową.
 2. Rękodzieło z dziećmi 4-5 lat 1
 3. Pomaluj białą farbą. Do prac wewnętrznych używaj farby gwaszowej, akrylowej lub wodorozcieńczalnej.
 4. Rękodzieło z dziećmi 4-5 lat 2
 5. Z kartonu wytnij małą figurkę o takim zakrzywionym kształcie.
 6. Rękodzieło z dziećmi 4-5 lat 3
 7. Przyklej jego pionowe krawędzie - otrzymasz tekturowe wiadro, które będzie działało jak kapelusz bałwana. Nie zapomnij przykleić dna do wiadra. Łatwiej to zrobić: najpierw przyklej ściany wiadra do płaskiego kwadratu kartonu, a gdy klej wyschnie, odetnij nadmiar.
 8. Rzemiosło z dziećmi 4-5 lat 4
 9. Następnie pomaluj pojemnik w dowolnym kolorze - na przykład niebieski.
 10. Rękodzieło z dziećmi 4-5 lat 5
 11. Połączenie tektury najlepiej umieścić z tyłu zabawki, ale możesz zrobić to inaczej, dekorując je sztucznym śniegiem od mandze.
 12. Rzemiosło z dziećmi 4-5 lat 6
 13. Nasmaruj podstawę żarówki za pomocą kleju i zamocuj na niej wiadro z tektury.
 14. Rzemiosło z dziećmi 4-5 lat 7
 15. Podczas gdy klej wysycha, możesz narysować oczy bałwana. Aby to zrobić, potrzebujesz bardzo cienkiego pędzla i farb akrylowych lub możesz użyć zwykłego długopisu żelowego.
 16. Rękodzieło z dziećmi 4-5 lat 8
 17. Nałożyć na połączenie tektury i na końcach spodu kleju PVA.
 18. Rzemiosło z dziećmi 4-5 lat 9
 19. I dopóki nie wyschnie, grubo posyp mąkę semoliny na wierzchu.
 20. Rzemiosło z dziećmi 4-5 lat 10
 21. Wykałaczka-marchewka dla bałwana może być wykonana z plasteliny lub papieru. Jeśli wybierzesz drugą opcję, przygotuj mały pasek z pomarańczowym papierem o szerokości 1 cm.
 22. Rękodzieło z dziećmi 4-5 lat 11
 23. Przekręć, jak pokazano na zdjęciu.
 24. Rzemiosło z dziećmi 4-5 lat 12
 25. Delikatnie przyklej krawędź paska do powstałej rurki i wsuń na miejsce. Aby dziób był dobrze utrzymany, można skorzystać z termo-pistoletu samoprzylepnego.
 26. Rzemiosło z dziećmi 4-5 lat 14
 27. Przyklej trzy guziki do dolnej, wypukłej części żarówki - można je zastąpić dżetami lub cekinami. Udekoruj kapelusz bałwana o tym samym wystroju.
 28. Rzemiosło z dziećmi 4-5 lat 15
 29. Dziecko może wykonać wszystkie te czynności w procesie tworzenia rzemiosła z dzieckiem w wieku 5 lat z Twoją pomocą. Ale następnym krokiem - aby szydełkować ciepły szalik, aby bałwanek nie zamarzł - musisz wykonać swoją mamę.
 30. Wybierz łańcuch pętli powietrza o wymaganej długości, a następnie rozłóż na drutach i zrób drugi rząd pojedynczymi szydełkami. Podczas dziania w dwóch pasach o tej szerokości wystarczy chustka.
 31. Rękodzieło z dziećmi 4-5 lat 16Rzemiosło z dziećmi 4-5 lat 13Rzemiosło z dziećmi 4-5 lat 17Rękodzieło z dziećmi 4-5 lat 18
 32. Rzuć szalikiem wokół szyi bałwanka (tuż nad miejscem, w którym żarówka zaczyna się rozszerzać) i przymocuj ją kroplą kleju. Jeśli szalik jest dłuższy niż na zdjęciu, nie można go nakleić, ale po prostu go związać. Jeśli nie wiesz jak lub nie chcesz robić na drutach szalik, możesz po prostu użyć paska materiału.
 33. Rękodzieło z dziećmi 4-5 lat 19
 34. Jednostkę można zainstalować na stojaku lub zawiesić na pętli.
 35. Rzemiosło z dziećmi 4-5 lat 20

Przed Nowym Rokiem udaje się udekorować dużo wypalonych żarówek. A potem na święta udekorujesz choinkę nie kupioną, ale z domowym rękodziełem, które są w stanie zrobić dla 5-letniego dziecka.