Malowane lub malowane jajka są jednym z głównych symboli wielkanocnych, ale nie można rozrzucać jaj kurzych w całym domu i co robić, aby udekorować apartament na wakacje. Wyjściem będą dekoracyjne jaja - wielkanocne rzemiosła, które można wykonać własnymi rękami. Istnieje wiele metod i materiałów do wykonania takich rzemiosł, więc rozważymy tylko te pisanki, które możesz zrobić własnymi rękami, nie będą bardzo trudne.

Декоративные пасхальные яйца своими руками

Numer opcji 1

 1. Aby wykonać rękodzieło na temat wielkanocny, potrzebujemy jaja kurzego, tynk, cienki satynowy warkocz w dwóch kolorach, nici, koraliki i cyrkonie do dekoracji.
 2. Zrób jajka powyżej i poniżej otworu i usuń zawartość przez nie.
 3. Osusz pustą skorupę i napełnij ją dowolnymi ziarenkami.
 4. Przyklejamy oba otwory tynkiem.
 5. Do wierzchu (od strony ostrej) jaj za pomocą łaty mocujemy końce plecionki (obie wstążki).
 6. Ostrożnie owinąć jajko wstążkami, delikatnie je ciągnąc.
 7. Końce wstążek zapinane są na nici lub z ozdobnym pinezką po ostrej stronie jaja.
 8. Teraz pozostaje zrobić dekorację, w tym celu składamy wstążkę w narożnik i zapinamy szpilką w miejscu zakładki. Następnie kontynuuj zginanie wstęgi na krzyż, ostrożnie unieruchamiając zakręty, aby uzyskać akordeon. Wykonujemy takie centymetry akordeonu 15 i mocujemy drugą końcówkę wstążki za pomocą igły. Następnie w ten sam sposób wykonujemy akordeon z drugiej wstążki.
 9. Teraz szyjemy spiralnie przygotowane wstążki na wierzch jajka. Końce wstążek zapinają się. Szyć cyrkonie i koraliki na górę. Możesz uszyć kilka koralików i wokół jajka, aby wstążki się nie rozproszyły.

Numer opcji 2

Поделки пасхальное яйцо из бумаги

Kiedy mówimy o rzemiośle, natychmiast myślimy o zabawkach z papieru, ale jak zrobić jajko wielkanocne z takiego materiału? Okazuje się to bardzo możliwe, jeśli uzbrojesz się w klej PVA, tekturę falistą i zwykły biały papier oraz balon.

 1. Nadmuchujemy piłkę do rozmiaru, który chcemy zobaczyć, ale ponieważ mamy zaplanowane jajko, nie powinniśmy być zbyt gorliwi.
 2. Potnij papier na małe kwadraty i przygotuj pastę ze skrobi lub mąki, jeśli nie ma w domu kleju.
 3. Jedną kartkę papieru umieszcza się w kleju (pastę) i delikatnie wygładza na kulce. Mamy naprzemiennie warstwy papieru falistego i zwykłego.
 4. Pozostaw piłkę do wyschnięcia.
 5. Zdmuchnij i ostrożnie wyjmij kulkę z pisanki.
 6. Zarysuj ołówkiem okno na jajku i potnij nim nożem biurowym.
 7. Pozostaje tylko ozdobić rzemiosło, na przykład, przykleić wstążkę na wierzchu i umieścić trawę (wykonaną z cienkich pasków papieru) i słodycze lub zabawkę z kurczaka w środku.

Numer opcji 3

Jeśli lubisz robić niezwykłe kawałki mydła, możesz sprawić, by Wielkanoc była zadowolona ze znanymi jajami wielkanocnymi z mydła. Będziesz potrzebował bazy mydlanej - 125 gramów, kształtu, podstawy (możesz wziąć szklankę), sprayu z alkoholem, barwników i smaków.

 1. Rozpuść bazę, dodaj do niej smaki i barwniki. Пасхальные яйца поделки своими руками
 2. Jeśli formularz jest, to wypełniamy go bazą, jeśli nie, to trzeba to zrobić wcześniej. Aby to zrobić, potrzebujesz paczki czekoladowych jajek i noża. Wytnij otwór w górnej części plastikowego jaja nożem, aby wygodnie było wlewać przez niego płyn. Po umieszczeniu formularza na szkle i wypełnieniu go podstawą.
 3. Aby usunąć bąbelki, należy rozlać alkohol w dziurze za pomocą butelki z rozpylaczem. Oddaj mydło na 5 minut, aby się ułożyło, dodaj więcej podstaw na wierzch i ponownie posyp je alkoholem. Po 5 minutach, gdy jajko jest lekko schłodzone, wyślij mydło do zamrażarki.
 4. Ochłodzone jajko wyjmij z lodówki i wyjmij z formy. Wierzch, jeśli się nie okazało, odciąć nożem.
 5. Ozdabiamy wielkanocny kawałek mydła wstążką, zawiązujemy kokardę.

Numer opcji 4

Cóż, najprostszy sposób na stworzenie własnych pisanek, za pomocą gotowych plastikowych plastikowych pianek i dekorowanie ich cekinami, koralikami i wstążkami.

Bierzemy krawiecki sztyft i na nim nakładamy koralik i cekin. Przygotowujemy kilka naraz.

Owinąć kawałek wstążki wokół piankowego jajka i zapiąć go przygotowanymi pinezkami.