Patrząc na nowoczesne kurtki puchowe trudno uwierzyć, że były niegdyś nieprzedstawialnymi ubraniami drwali i wspinaczy. Główne zalety kurtek typu "warm down" - lekkość, wygoda, niezawodność - były ponure dla branży mody przed ich zewnętrzną nieatrakcyjnością. Wszystko zmieniło się wraz z pojawieniem się nowych technologii i tkanin, a także zainteresowanie kurtkami puchowymi wiodących projektantów i producentów odzieży, w tym fińskiej firmy Luhta.

Historia marki Luhta

W 2017 roku znak towarowy Luhta ma 110 lat. Jej założycielem jest fiński biznesmen V. Luhtanen. Mała firma rodzinna, składająca się z samego przedsiębiorcy, jego żony i synów, w ciągu kilku dziesięcioleci przekształciła się w największego producenta odzieży w Finlandii. Sukces firmy wynika z tego, że zawsze była ona zorientowana na potrzeby konsumentów w odpowiednim czasie, a design jej produktów odpowiadał obecnym trendom w modzie.

Specjalizacją marki jest odzież wierzchnia, a puchowe marki Luhta profilują produkty. Pod koniec XX wieku na podstawie tego znaku towarowego powstała międzynarodowa grupa Luhta Fashion, asortyment asortymentu znacznie się poszerzył: dodano koszulki, marynarki, spodnie, spodnie, koszule, dodatki.

puchowe kurtki Luhta2

Fińskie kurtki puchowe Luhta

Firma produkuje dwie główne linie odzieży:

 • Luhta Sport - dla sportu i aktywnego wypoczynku;
 • Luhta Fashion - kierunek dla młodzieży o bardziej "ostrym", modnym designie.

W produkcji odzieży wierzchniej zastosowano oddychający materiał Gore-Tex, który jest wysoce wodoodporny. Składa się z trzech warstw: tkaniny zewnętrznej, membrany i podszewki. Ogólnie rzecz biorąc, płaszcze puchowe firmy Luhta wyróżniają tworzenie detali komfortu i ochrony:

 • regulatory szerokości mankietów;
 • liczne klipsy mocujące;
 • podszewka od wiatru;
 • wodoodporne zamki;
 • klejone szwy;
 • bogactwo futrzanych wykończeń;
 • odbitki odblaskowe;
 • staranne wykończenie wnętrz.
dół kurtki Luhta3

Damskie kurtki puchowe Luhta

Produkty firmy odpowiadają głównym trendom w branży modowej. Fińskie kurtki puchowe dla kobiet Luhta - połączenie wygody i elegancji, praktyczności i podkreślonej kobiecości. Wśród nowości kolekcji dla kobiet są istotne:

 • modele z regulacją w pasie;
 • pikowane kurtki i płaszcze;
 • modele z wysokim kołnierzem;
 • modele wykończone naturalnym futrem.

Kolorystyka jest zróżnicowana, ale ulubionymi są modele odcieni metalicznych, a także białe, fioletowe, bordowe. Najbardziej aktualna długość wynosi do połowy uda. To nie tylko odpowiada trendom mody, ale także praktycznym. Modele pasów są odpowiednie dla ciepłe spodnie sportowe , podczas wędrówek po górach, na szlaku narciarskim. Długi i pritalennye - w mieście.

puchowe kurtki Luhta4

Męskie kurtki puchowe Luhta

Kurtka puchowa - jeden z popularnych rodzajów odzieży wierzchniej dla mężczyzn. Przedstawiciele silniejszego seksu nie wahają się wyglądać modnie iz przyjemnością noszą stylowe, wygodne kurtki. Fińskie kurtki puchowe dla mężczyzn Luhta i miłośników ekstremalnej rekreacji w górach oraz szanowanych mężczyzn w średnim wieku. Miejscy kolesie znajdą wśród swoich markowych produktów własną wersję do autoekspresji.

Młodzi ludzie w ostatnich sezonach są popularnymi parkami z obszernymi kieszeniami i mnóstwem nity. Modele dmuchane zapewniają mężczyznom solidność, a także ochronę przed zimnem i wiatrem. Szczególnie spektakularnie wyglądają zimowe style z trójwymiarowymi futrzanymi kapturami. Roztwory barwne są różne, ale podstawowe odcienie przeważają - szare, czarne, ciemnoniebieskie.

puchowe kurtki Luhta5

Modne damskie zimowe kurtki Luhta

Konieczne jest rozróżnienie kurtek puchowych zimowych na sporty i do noszenia na co dzień. Chociaż wiele damskich zimowych fińskich kurtek puchowych Luhta należy do linii sportowej markowych produktów, to firma produkuje modele zaprojektowane z myślą o kobietach ceniących oryginalność i styl tego rodzaju najwyższej garderoby. Wszechstronność kurtek puchowych prowadzi do tego, że coraz bardziej modne puchnie kurtki i płaszcze przyjść, aby wymienić futra.

Damskie ciepłe kurtki puchowe na zimę Luhty nie tylko dobrze radzą sobie z mrozem, ale także zachwycają ich właściciela elegancją wykrojonych i nieoczekiwanych rozwiązań projektowych. Ważnym szczegółem zimowej odzieży jest kaptur. W modelach firmy Luhta jest obszyta szerokim pasem futra naturalnego. Różna długość puchu i kurtki pozwala nosić je ze spodniami oraz ze spódnicą lub sukienką. Optymalnym rozwiązaniem na zimę będzie zakup dwóch puchowych kurtek: dla aktywnego wypoczynku i dla miasta.

dół kurtki Luhta6