O niebezpieczeństwach i zaletach sody dousznej, istnieje kilka popularnych opinii. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku podlewania sody do poczęcia. Niektórzy uważają, że ta metoda nie przynosi żadnych rezultatów, inni - że jest skuteczna, jeśli przez długi czas nie można zajść w ciążę.

Faktem jest, że w naturze w wewnętrznych narządach płciowych kobiety zapewnione jest wysoce kwaśne środowisko. W takim środowisku chorobotwórcze mikroorganizmy giną, podczas gdy w środowisku zasadowym czują się doskonale.

Jednak, podobnie jak mikroby, samce preferują bardziej alkaliczne środowisko. A kwaśne środowisko pochwy działa raczej na plemniki. Jednak nie wszystko jest takie złe. Kwasowość w pochwie zmienia się w zależności od dnia cyklu. W dniach poprzedzających owulację środowisko zmienia się w mniej kwaśne. Tak, a ejakulanci alkaliczni w pewnym stopniu neutralizują kwas pochwy, ale w tym czasie żyjące, zwinne plemniki pędzą do jajowodów.

Dlaczego soda do kąpieli umyć przed poczęciem?

Zdarza się, że kwasowość w pochwie nie jest wystarczająco zmniejszona w czasie owulacji, lub płyn nasienny ma niewystarczające pH, a jego ilość nie wystarcza do zneutralizowania kwasu. Oczywiście zdarza się, że oba te warianty zbiegają się w czasie. W tym przypadku można uciec się do sztucznego neutralizowania kwasu zwykłą sodą oczyszczoną.

Roztwór sody do douching ma wyraźną reakcję alkaliczną. Dlatego przed jego użyciem należy skonsultować się z ginekologiem na temat wykonalności takiej manipulacji. Poziom kwasowości pochwy określa się za pomocą pasków testowych. Jeśli wynik testu jest negatywny po-siatkówce, lekarz może zalecić douching z wodą sodową. W tym przypadku część śluzu z szyjki macicy zostaje zmyta, a bariera chemiczna staje się mniej silna.

Jak zrobić sodę douche?

Do douching potrzebny jest słaby roztwór sody, przygotowany na bazie szklanki gorącej wody i ćwierć łyżeczki sody oczyszczonej. Po dokładnym wymieszaniu roztwór należy schłodzić do temperatury pokojowej. Podawanie z wodą sodową odbywa się za pomocą zwykłej strzykawki, w której przygotowywany roztwór jest pompowany. Soda musi zostać wprowadzona do pochwy około pół godziny lub godziny przed rzekomym stosunkiem płciowym. Zamiast roztworu sodowego można użyć mineralnej wody mineralnej lub gotowych rozwiązań aptecznych.

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po podlewaniu wodą sodową jest nieco wyższe. Jednak nie należy nadużywać tej metody, ponieważ środowisko alkaliczne, jak już wspomniano, jest doskonałym warunkiem do reprodukcji niezdrowych mikroorganizmów. Lepiej jest z góry obliczyć przybliżoną datę owulacji, aw okresie jej przygotowania do utrzymania 1-2 douching. Efekt podrażnienia sodowego utrzymuje się przez 3-4 dni.

Kiedy nie można zrobić soku douche?

Przeciwwskazania do zabiegu douching to:

  • erozja i inne uszkodzenia szyjki macicy;
  • naruszenia mikroflory w pochwie;
  • procesy zapalne w kanale szyjki macicy i pochwie;
  • okres poporodowy.
soda do poczęcia

Zalecenia dla tych, którzy decydują się spróbować soku douchingowego, aby począć dziecko:

  • podczas okresu douche, oboje partnerzy nie powinni pić alkoholu;
  • Nie jest wskazane odwiedzanie sauny, kąpieli, gorącej kąpieli;
  • pożądane jest picie produktów kwasu mlekowego podczas porodu douchingowego lub przygotowanie do żywych kultur bifidus, lakto lub jogurtów;
  • Nie należy bić bez uprzedniej dezynfekcji strzykawki.