W części historycznej Port Elizabeth wieże kamienna piramida i biała wieża latarni morskiej, znajdujące się w parku zwanym Rezerwatem Donkina lub Rezerwatem Donkina.

Historia parku

Park został złamany osobistym rozkazem sir Rufana Donkina i uwiecznił pamięć swojej zmarłej żony - Elżbiety, która zmarła przed przybyciem męża do Afryki. Zostać założycielem Port Elizabeth a jego gubernator, Donkin, począł wznieść rodzinny pomnik, który zawsze był przypomnieniem szczęśliwych lat spędzonych z żoną, ich bezgranicznej miłości, której nawet śmierć zdołała przetrwać. Autorem projektu i epitafium był sam Sir Rufan.

Pomnik jest piramidą, podobnie jak cała ulica ulicy Donkina, wykonana w stylu wiktoriańskim, demonstrującym siłę i majestat Anglii i jej monarchów. Obok piramidy znajduje się latarnia morska zbudowana w drugiej połowie XIX wieku. W swoim czasie był używany zgodnie z przeznaczeniem i przez wiele lat w niesprzyjającej pogodzie wskazywał właściwy kierunek dla statków. Dziś latarnia morska, na zlecenie władz miasta, stała się muzeum przedstawiającym zbiór unikalnych rzeczy, które należały do ​​Donkina i wymownie opowiadają o minionej epoce.

Ponadto na terenie parku zamieszkują różni przedstawiciele flory i fauny, co sprawia, że ​​jego wizyta jest jeszcze ciekawsza i bardziej pouczająca.

Przydatne informacje

Muzeum Rezerwy Donkina otwarte jest codziennie. W dni powszednie od 08.00 do 16.00, w weekendy od 09.30 do 15.30. Wstęp jest bezpłatny. Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej o życiu Sir Rufana, możesz skorzystać ze specjalnie zorganizowanej trasy pieszej "Dziedzictwo Donkina".

Aby dostać się do muzeum Donkina, można skorzystać z lokalnej taksówki lub wynająć samochód. Taksówka kosztuje 15 - 20 rand, w zależności od odległości od zabytków. Wynajem samochodu będzie droższy, około 30 do 50 randów. Autobusy miejskie nr 3, 9, 16 kierują się do stacji końcowej "Stacja kolejowa", z której będzie trzeba przejść 7-10 minut. Opłata za przejazd to 2 rand.

Внутри музеяМаяк музея ночью