Żadna kochająca kobieta nie jest odporna na fakt, że ręka tego, który, wydawało się, zaledwie wczoraj, była uosobieniem anielskiego bóstwa. Przemoc w rodzinie nad kobietą jest nie do przyjęcia. I każdy szanujący się człowiek musi wiedzieć, co robić i z kim się skontaktować w takich przypadkach.

Przemoc fizyczna w rodzinie

Problem przemocy domowej jest dziś aktualny. Każda rozsądna osoba zdaje sobie sprawę, że słowo "dom" powinno wywoływać jedynie miłe wspomnienia, przyjemne doznania i nie wzbudzać burzy negatywnych emocji wypełnionych cierpieniem.

Według statystyk przemoc domowa ma miejsce w co piątej rodzinie. Wielu członków takich niefortunnych rodzin nie uważa za stosowne, aby ktoś o tym mówił. Gorzej, kochający małżonkowie boją się kolejnej fali złości i za każdym razem przekonają się, że " Beats - to miłość ".

Psychologia przemocy domowej

Często ci, którzy próbują udowodnić swoją sprawę lub twierdzą, za wszelką cenę, podnoszą rękę, aby zamknąć ludzi. Przeważnie ta osoba cierpi na kompleksy. Wydaje się być urażony przez cały świat. Nie jest wykluczone, że osoba z ubogim wewnętrznym światem nie ma dość siły, aby poradzić sobie z napływem emocji.

Tyran rodziny może wykorzystywać seksualne wykorzystywanie w swojej rodzinie, co prowadzi nie tylko do fizycznych problemów ofiary, ale także do psychicznej traumy.

Przemoc w rodzinie - gdzie się udać?

Zjadłem cię nadużywającego. Odwagi i zmień swoje życie na lepsze, kontaktując się z następującymi organami:

  1. Międzynarodowe Centrum Praw Kobiet. Numer telefonu można znaleźć w Internecie w zależności od kraju zamieszkania.
  2. Biuro rodziny, młodzieży i sportu.
  3. Centrum usług socjalnych dla rodzin, dzieci i młodzieży.

Domestic Violence Prevention

Nie będzie zbyteczne, aby pamiętać, że konflikty powstają z powodu nieporozumień lub nadużywanie alkoholu . przemoc domowa gdzie się udać Dlatego, aby zapobiegać przemocy w rodzinie, stosuj się do następujących zasad:

  1. Unikaj krzyków, mów w wysokich tonach.
  2. Bądź mądrzejszy iw czasie namiętności wiesz, jak wyjść z dyskusji.
  3. Znając cechy charakterystyczne bliskiej osoby, ustal czas, w którym będzie on w zdrowych zmysłach i będzie mógł wyjaśnić ci przyczynę niezadowolenia.

Szanuj i kochaj siebie, nigdy nie pozwól nikomu traktować cię jak niewolnika.