Ciągły stres i nadmierne obciążenie niekorzystnie wpływają na organizm. I nie chodzi tylko o jakiekolwiek choroby. Często nasze ciało reaguje na negatywne czynniki i mnóstwo słabości, złego samopoczucia, to jest rodzaj braku energii życiowej. Jeśli odwiedza Cię takie zjawisko jak załamanie, co robić i czy warto walczyć przeciwko niemu.

Co to jest i dlaczego się psuje?

Każdy zna nieprzyjemny stan: całe ciało ma słabość, nie ma ochoty na nic, depresyjny stan emocjonalny, senność, zawroty głowy. Wszystkie te są oznaką awarii. Są to najczęstsze przejawy. Ale wiele nieprzyjemnych objawów nie kojarzy się nawet z takim wyczerpaniem ciała. Objawami mogą być:

 • bezsenność;
 • ciężkie przebudzenie rano;
 • nudności;
 • pocenie;
 • zawroty głowy.

Oczywiście, są takie dni, kiedy dokładnie taki stan zdrowia powoduje, że myśli się o pilnych środkach leczenia. Ale jeśli te objawy mijają szybko i na własną rękę, wtedy słabość i rozpad sił jest okazją do samodzielnego zrewidowania rytmu twojego życia lub podjęcia krótkiego urlopu. W końcu jest to słabość, z jaką w sprzyjających warunkach ciało sobie poradziło. To rodzaj lekkiej formy. Ponadto słabość sama w sobie nie jest jeszcze oznaką spadku żywotności.

W schyłku sił przyczyny są bardzo zróżnicowane:

 • brak witamin. Zwłaszcza na wiosnę, kiedy wewnętrzne magazyny ciała są wyczerpane;
 • brak snu. Spanie przez 3-4 godziny dziennie nie może zapewnić normalnego odpoczynku. Tak, i idź spać o 10-11 wieczorem;
 • przepracowanie i stres psychologiczny;
 • nieprawidłowa czynność tarczycy. I w tym przypadku spadek sił nie jest najstraszniejszą konsekwencją braku leczenia;
 • brak aktywności fizycznej.

Jeśli takie warunki będą Ci bardzo rzadko przeszkadzać, możesz zrobić dodatkowy odpoczynek. Ale jeśli te objawy nie ustąpią w ciągu kilku tygodni, a stan stopniowo się pogorszy, wtedy możemy mówić o trwałym spadku siły. Jest to nie tylko nieprzyjemne, ale także niezwykle niebezpieczne dla zdrowia. Nie wspominając już o tym, jak ten stan wpływa na jakość życia. Kiedy pojawił się taki awaria, należy natychmiast podjąć decyzję o tym, co należy zrobić.

Niż do leczenia awarii?

Ponieważ jedną z przyczyn może być brak witamin, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy są one przechowywane w wystarczającej ilości w żywności i wybrać odpowiedni kompleks witamin dla siebie. Szczególną uwagę należy zwrócić na witaminy z grupy C, E, D, B. Są one zawarte w większości produktów spożywczych, ale ta ilość nie pokrywa potrzeb ciała. Witaminy w rozkładzie sił muszą pochodzić z zewnątrz. Dobry kompleks witamin, minerałów, makro i mikroelementów pomoże poradzić sobie z głównymi objawami, ale nie stanie się pełnoprawnym leczeniem.

Odżywianie powinno być zdrowe i wyważone w przypadku utraty siły. Szczególną uwagę należy zwrócić na świeże warzywa i owoce. Pamiętaj, aby uwzględnić w swojej diecie różne zboża i rośliny strączkowe. Na śniadanie spróbuj użyć "powolnych węglowodanów". Dadzą organizmowi energię na długi czas i utrzymają dobre zdrowie aż do lunchu.

Питание при упадке сил

Środki ludu będą najlepszą pomocą po rozpadzie sił. Są testowane przez doświadczenie i nie zawierają nadmiaru chemii. Więc nie dajesz dodatkowego ciężaru ciału. Przede wszystkim zwracaj uwagę na różne napary i wywary. Z pewnością twoja babcia wie, co pić, kiedy tracisz siły.

 1. Najprostszą receptą jest używanie werbeny. Weź 15 g liści na szklankę wody, doprowadzić do wrzenia. Weź 1 łyżkę stołowa na godzinę.
 2. Jeśli jest taka możliwość, używamy pszenicy. W 1 litrze wrzącej wody umieścić 200 g otrębów. Gotować przez 1 godzinę, przecedzić przez gazę lub sito, wycisnąć pozostały bulion i ponownie odkształcić. Bulion można wypić 1/2 - 1 szklankę 3 - 4 razy dziennie przed posiłkami.
 3. Kolejne pyszne lekarstwo. Dwie łyżki suszonych dziko rosnących owoców róży zalać 1 szklanką gorącej wody, gotować przez 10 minut. na małym ogniu zaparzać przez 30 minut. (według innego źródła - w ciągu 24 godzin), odcedź. Pić 1/3 - 1/2 szklanki 2 - 3 razy dziennie po posiłkach.