Dzisiejsza sztuka współczesnego tańca bardzo się od tego różni sport jeszcze kilka dziesięcioleci, a jeszcze bardziej wieki temu. Teraz, aby zastąpić wspaniałe sukienki na podłodze przyszły obcisłe legginsy i krótkie spódnice, gorset został zastąpiony krótkim topem, a eleganckie buty na pięcie zostały wyparte wygodnymi sneakersami. Chodzi o takie buty do tańca, jak tenisówki, i porozmawiamy o tym w naszym artykule.

Początkujący, którzy nie mają pojęcia o głębi uczuć i technologii w tańcu współczesnym, nie myślą nawet, że wybór butów do tańca musi być traktowany z całą powagą. Ktoś kupuje klasyczne buty sportowe i uważa, że ​​ich zakup się udał. Ale takie podejście do kupowania arsenału tańca jest głębokim błędem. Zobaczmy, jakie one są - sneakersy do tańca?

Przede wszystkim należy zauważyć, że tenisówki nie są używane w każdym stylu tanecznym. Z reguły obuwie to jest przeznaczone do jazdy ulicznej i sportowej. Często trampki do tańca są niezbędne dla energicznych egzotycznych stylów. W każdym razie model takich butów musi koniecznie mieć oddzielną zamortyzowaną podeszwę. Oznacza to, że podstawa trampek nie jest solidna. To idzie tylko pod palec u nogi i pięty. W środku trampki pozostają tekstylne. Ta konstrukcja pozwala stopie wykonywać różne ruchy bez uszkadzania stóp. Wierzch butów do tańca jest zwykle wykonany z tkaniny lub miękkiej skóry, ale koniecznie jest uzupełniony sznurowadłami lub elastycznymi taśmami dla dobrego mocowania.

Popularni tancerki tańca

Dziś buty do tańca reprezentowane są przez wiele znanych marek sportowych. Ale specjaliści radzą, aby preferować wyspecjalizowane marki. Najpopularniejsze z nich to:

  1. Buty do tańca Bloch . Marka ta oferuje buty do tańca o najwyższej jakości. Konstrukcja buta Bloch jest bardziej otwarta i lekka, co idealnie nadaje się do treningu w gorącym sezonie.
  2. sneakersy do tańca1tańczyć sneakers2sneakersy do tańca3
  3. Sneakersy do tańca Sansha . Ta marka znana jest z profesjonalnego obuwia o zamkniętym designie. Buty do tańca Sansha są bardziej wytrzymałe i bardziej niezawodne. Jest to idealny wybór na zewnątrz i zimą.
  4. tańczyć sneakers4tańczyć sneakers5sneakersy do tańca6

Buty do tańca Reebok

Profesjonalne buty do tańca prezentowane są również w kolekcjach trampek słynnej firmy Reebok. Jednak modele tej marki nie są podobne do klasycznej wersji do tańca. Tenisówki Reebok są przeznaczone tylko do tańców ulicznych w stylu break-dance, hip-hop, street dance. To obuwie ma solidną grubą i mocną podeszwę, pozwalającą wykonywać skoki i różne ruchy na asfalcie bez szkody dla stopy. Styl takich butów to wysokie szczyty, które idealnie chronią stopy przed kurzem, brudem, włóczęgami.

sneakersy do tańca7sneakersy do tańca8sneakersy do tańca9