Podobnie jak człowiek, kot nie jest odporny na porażkę przez infekcje wirusowe. A kiedy tak się dzieje, jest to trudne zarówno dla zwierząt domowych, jak i właścicieli.

Aby przezwyciężyć tę chorobę, weterynarze przepisują różne leki przeciwwirusowe do leczenia. Jedną z nich są tabletki i zastrzyki Cycloferon dla kotów. Lek ten jest przeznaczony do leczenia i zapobiegania chorobom i jest odpowiedni zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. Powiemy Ci teraz o jego właściwościach.

Właściwości Cycloferon dla kotów

Skład tego leku zawiera substancje, które mogą przezwyciężyć wiele różnych rodzajów wirusa, mają również ogólny wpływ wzmacniający na organizm, pomagają w naprawie uszkodzonych tkanek i błon śluzowych Weterynarz mianuje Cycloferon dla kotów przeciwko zarazy, zapaleniu jelit, brodawczakowatości, zapaleniu krtani i tchawicy, ostrym infekcjom dróg oddechowych, grypie i zapaleniu wątroby. Jest również leczony tym lekiem. panleukopenia , rhinochlameid, chlamydia, Calcivirosis .

Jak korzystać z Cycloferon?

Do leczenia najłatwiej jest stosować lek w postaci zastrzyków. Cycloferon podaje się domięśniowo, podskórnie lub dożylnie w odstępach jednego dnia. Jeśli sytuacja jest bardzo trudna, lek podaje się dożylnie wraz z dodatkowymi preparatami immunologicznymi.

Dawka Cycloferonu dla kotów jest bezpośrednio zależna od wagi zwierzęcia. W ten sposób:

  • 1 kg masy ciała stanowi 0,80 ml substancji;
  • 1-2 kg - 0,40 ml;
  • 2-5 kg ​​- 0,20 ml;
  • 6-12 kg - 0,15 ml;
  • 13-25 kg - 0,12 ml;
  • 26-40 kg - 0,10 ml;
  • ponad 40 kg - 0,08 ml.

Przed użyciem zapoznaj się z instrukcjami użytkowania Cycloferon dla kociąt.

Po zastosowaniu tego leku możliwe są działania niepożądane u zwierząt. Może to być wzrost temperatury, w przypadku zwiększonego stężenia wirusów we krwi lub fioletowej fluorescencji moczu.