Cienkie tkaniny lotnicze w okresie wiosenno-letnim są bardzo poszukiwane. Wyjaśnia to po prostu, ponieważ sukienka z takich materiałów gwarantuje komfort właściciela. Wśród szerokiej gamy tkanin produkowanych przez współczesnych producentów, krepina-szyfon wyróżnia się pozytywnie. Ma wiele pozytywnych cech, wyjątkowych właściwości. Jaka tkanina jest krepino-szyfonowa i dlaczego ten materiał jest tak popularny w przemyśle lekkim?

Właściwości krepina-szyfon

Szydełko-szyfon, który obejmuje surowy jedwab, jest rodzajem krepy. Materiał ten charakteryzuje się obecnością charakterystycznego ziarnistego wzoru. Przy wytwarzaniu krepina-szyfonu gwinty skręcają się tak ciasno, jak to możliwe, przy użyciu specjalnego splotu, który zapewnia materiał o określonej strukturze. Na podstawie danego algorytmu wątki są wysyłane naprzemiennie w lewo i w prawo. Z tego powodu wystarczy jedno spojrzenie na tkaninę, aby ją zidentyfikować. Teksturowana powierzchnia i gęstość - to właśnie odróżnia krepino-szyfon od tradycyjnego szyfonu.

Szyfonowa tkanina z jakiego rodzaju tkaniny 1Szyfonowa krepa, jaka tkanina 2Szyfonowa krepa jaką tkaninę 3

Krepa-szyfon, w przeciwieństwie do szyfonu, prawie się nie pojawia. Jest jednak lekki i przestronny. Materiał ten idealnie nadaje się do szycia produktów, które pięknie przepływają przez ciało, ozdobione są draperiami. Krepina-szyfon łatwo tworzy fałdy, rozstępy, fale świetlne. W takim przypadku podobny wystrój zawsze wygląda głośno, ale dyskretnie. Czasami wybielone krepino-szyfony można znaleźć w sprzedaży. Często materiał ten jest prezentowany w wersji gładkiej lub wypchanej. Ze względu na jednobarwne kolory, wzór tkaniny jest doskonały, ale niektórzy producenci produkują krepino-szyfon z szeroką gamą kolorów drukuje . Być może jednak główną zaletą krepina-szyfonu jest to, że tkanina ta jest dwustronna. Jego zła strona nie różni się od twarzy! Ta właściwość krepina-szyfonu jest często używana przez projektantów przy szyciu ubrań, ponieważ może być noszona z przodu i po niewłaściwej stronie.

Jeśli mówimy o niedociągnięciach krepina-szyfon, to nie są one tak wiele. Podczas cięcia produktów tkanina przesuwa się po powierzchni, dlatego istnieje potrzeba użycia specjalnych klipsów. Po pierwszym praniu produkt nieco opadł, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie odzieży. Inną wadą jest konieczność delikatnej pielęgnacji, ponieważ naturalny jedwab jest częścią krepina-szyfonu.

Zastosowanie w przemyśle lekkim

Szydełko-szyfon uszy głównie kobiece ubrania. Ma duże zapotrzebowanie, ponieważ spódnica, bluzka lub sukieneczka ze stójką-szyfon - odzież, która nawet po kilku sezonach aktywnego użytkowania nie straci swojego atrakcyjnego wyglądu. Ze względu na siłę i łatwość tego materiału, projektantom udaje się stworzyć piękne i modne ubrania nadające się do codziennego tworzenia obrazy wieczorne .

Ze szczególnym niepokojem dla tej tkaniny są właściciele wspaniałych form. Często styliści odradzają im ubrania wykonane z cienkich, przewiewnych materiałów. Ta zasada nie dotyczy jednak krepina-szyfonu. Jest nieprzezroczysty, zachowuje swój kształt i ma drobnoziarnistą strukturę. Dla pełnych sukienek krepina-szyfon to prawdziwe znalezisko, ponieważ materiał ten idealnie ukrywa wady, a obraz sprawia, że ​​jest lekki i przestronny.

Kolejnym obszarem zastosowania krepina-szyfonu jest wystrój odzieży. Falbanki, falbany, kokardki, wstążki i zdobione wstawki wykonane z tego materiału, doskonale zdobią sukienki, bluzki, spódnice i inne ubrania.

Szyfonowa krepa jaką tkaninę 4Szyfonowa krepa jaką tkaninę 5Szyfonowa krepa jaką tkaninę 6
Szyfonowa krepa jaką tkaninę 7Szyfonowa krepa z jakiego rodzaju tkaniny 8Szyfonowa krepa, jaki rodzaj tkaniny 9
Szyfonowa krepa jaką tkaninę 10Szyfonowa krepa, jaki rodzaj tkaniny 11Szyfonowa krepa jaką tkaninę 12