żurawiny na zapalenie pęcherza moczowego, jak się go stosuje Żurawiny są leczniczą jagodą północną, która od wieków wykorzystywana jest przez ludzi z krajów do leczenia różnych chorób. Jest niezwykle bogaty w witaminy i substancje biologicznie czynne. Ponadto czerwone jagody są znane jako doskonały tonik i wzmacniający, a właściwości bakteriobójcze i przeciwdrobnoustrojowe pozwalają z powodzeniem stosować go w leczeniu zapalenia pęcherza.

Jak wziąć żurawinę na zapalenie pęcherza?

Morse, soki i herbaty z żurawiną pomagają złagodzić ogólny stan, wzmocnić odporność i przyspieszyć powrót do zdrowia. Morse z dziobów - najpopularniejszy wśród ludzi przepis na zapalenie pęcherza, popularny dzisiaj.

Rozważ najskuteczniejsze leczenie zapalenia pęcherza za pomocą żurawin.

  1. Sok żurawinowy. Możesz dostać sok za pomocą sokowirówki. Ale możesz też wycisnąć sok w sposób ręczny. Aby to zrobić, najpierw mash cranberries, a następnie przez gazę, złożone w kilku warstwach, wycisnąć jagody. Aby jagody łatwiej nadawały sok, mogą być lekko podgrzane. Do powstałego soku dodać cukier lub miód. Trzymaj sok w zimnym miejscu.
  2. Sok żurawinowy z zapaleniem pęcherza moczowego. Potrzeba: 500 g żurawiny, 1,5-2 l wody, 100-300 g cukru. Ściśnij sok. Pozostałe wytłoczyny napełnia się wodą i doprowadza do wrzenia. Naciśnij ponownie i dodaj cukier i sok. Morse jest gotowy. Lepiej używać w postaci ciepła.
  3. Herbata z żurawiną. Na filiżankę herbaty należy wziąć 1 łyżkę stołową jagód. Następnie zagnieść je cukrem i zalać gorącą wodą.
sok żurawinowy z zapaleniem pęcherza moczowego

Ale wielu nie wie, jak pić żurawinę na zapalenie pęcherza. Aby uzyskać efekt terapeutyczny, sok żurawinowy można spożywać 50-100 ml przed posiłkami. Ale nie więcej niż dwie szklanki dziennie. Morse może pić 2-3 szklanki dziennie.

Można również stosować żurawinę podczas ciąży do celów terapeutycznych w zapaleniu pęcherza. Ale warto pamiętać o konieczności skonsultowania się z lekarzem. Stosowanie żurawiny nie jest zalecane dla osób z chorobami wątroby, przewodu pokarmowego i indywidualnej nietolerancji.

I pamiętaj - tylko złożone leczenie może prowadzić do pozytywnego wyniku i braku nawrotów w przyszłości.