Żurawina - nie tylko smaczna dzika jagoda, ale także niedrogi lek stosowany w leczeniu wielu chorób.

Właściwości żurawiny

Berry ma działanie ujędrniające i tonizujące. Składa się z wielu substancji biologicznie czynnych:

  1. Kwas benzoesowy w żurawinach jest reprezentowany przez glikozyd szczepionkowy, triterpenoidy to kwas ursolowy i oleanolowy, które mają silne działanie przeciwzapalne, hamujące aktywność enzymów cyklooksygenazy i lipooksygenazy.
  2. Pektyny w żurawinach pomagają usuwać metale ciężkie i radionuklidy z ludzkiego ciała.
  3. Garbniki zapobiegają przenikaniu komórek i hamują rozwój patogennych mikroorganizmów. Właśnie dlatego sok żurawinowy aktywuje działanie środków przeciwbakteryjnych.
  4. Żurawina jest bogata i flawonoidy, które zwiększają elastyczność naczyń i regulują ich przepuszczalność.
  5. Żurawina zawiera fosfor, sód, potas, aluminium, cynk, mangan, żelazo.

Zastosowanie żurawin w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego

Informacja o tym, czy żurawina pomaga w zapaleniu pęcherza, jest raczej sprzeczna: niektórzy twierdzą, że mogą pomóc, inni, którzy nie są, ale liczni lekarze, leczą ostre zapalenie pęcherza, zalecają swoim pacjentom picie soku z żurawiny lub soku z nich, a także przyjmowanie leków przeciwbakteryjnych. znaczy.

Wynika to z faktu, że w układzie moczowym na początku stanu zapalnego powstaje dużo alkaliów, co przyczynia się do rozmnażania infekcji. Sok żurawinowy w tym przypadku działa jako naturalny środek zakwaszający środowisko alkaliczne, a zatem zapobiega przywieraniu patogennych mikroorganizmów do dróg moczowych i zmniejsza ich liczbę. Dzięki przyjęciu żurawiny przez 12 godzin populacja E. coli zmniejsza się o 80%, po tym czasie mocz nie jest odpowiedni dla siedliska i reprodukcji bakterii.

Jeśli pijesz 300 ml soku z żurawiny dziennie, możesz znacznie zmniejszyć częstość zaostrzeń przewlekłego zapalenia pęcherza Możesz spożywać żurawinę z zapaleniem pęcherza podczas ciąży, jeśli oczywiście kobieta nie ma przeciwwskazań do niej, ponieważ żurawina może powodować alergie. Ponadto, jeśli ciężarna kobieta cierpi na zgagę, należy ją również wyrzucić, ponieważ zwiększa ona kwasowość żołądka.

W przypadku zapalenia pęcherza można je spożywać w różnych postaciach - w postaci soku, soku, wywaru lub po prostu świeżych jagód.

Uważa się, że najlepsze z zapalenia pęcherza pomaga morsu jagody żurawiny, których recepta jest bardzo prosta.

Ponieważ nie wszyscy mają świeże jagody żurawinowe, proponujemy sposób na wyprodukowanie mrożonego soku żurawinowego, który jest sprzedawany w każdym supermarkecie.

Aby zaparzyć żurawinę z zapaleniem pęcherza, należy rozmrozić 500 g jagód, a następnie wycisnąć z nich sok, a następnie wlać 2 litry wody i dodać 200 g cukru. Mieszaninę podpalono i gotowano przez 10 minut. Morse jest gotowy. Możesz rozpocząć leczenie. Przy okazji, cukier w morse można zastąpić miodem (jest jeszcze zdrowszy).

Ale jako lekarstwo na zapalenie pęcherza można używać nie tylko soku, ale także tabletek z żurawiną. jak parzyć żurawinę na zapalenie pęcherza Należą do nich w szczególności lek Monistre Previcist, który pomaga w walce z przewlekłym przebiegiem zapalenia pęcherza moczowego i zapobiega rozwojowi nawrotów. Zaletą tego leku jest fakt, że nie ma żadnych substancji obcych ciału, jest całkowicie naturalny i zawiera optymalną ilość ekstraktu z żurawiny. Jest całkiem wygodny w użyciu - trzeba to robić tylko raz dziennie.

Ale nie ważne jak przydatna jest żurawina, nie powinna być stosowana jako monoterapia zapalenia pęcherza. Leczenie zapalenia w pęcherzu powinno być kompleksowe, prowadzone pod nadzorem lekarza i zgodnie z jego zaleceniami.