Prysznic kontrastowy na pierwszy rzut oka może wydawać się zupełnie sprzeczny z procedurą. Jeśli jednak pokonasz pierwotny dyskomfort, wkrótce staniesz się gorliwym wielbicielem tej metody uzdrawiania i przedłużania młodości. W tym artykule przyjrzymy się temu, co daje douche i jak prawidłowo go wykonać.

Korzyści

Ze względu na naprzemienność różnych temperatur nasze pory rozszerzają się i kurczą. Dzięki temu procesowi z porów wydobywa się podskórny tłuszcz, a także wszelkiego rodzaju zabrudzenia: kurz, martwa skóra, zatyczki tłuszczowe. Jak wiesz, przyczyna cellulit i jest to właśnie nierównomierne gromadzenie podskórnej tkanki tłuszczowej w pewnych częściach ciała: nogach, udach i brzuchu. Stopniowe usuwanie tłuszczu podskórnego może być skuteczne w kompleksowej walce z cellulitem.

Ponadto prysznic kontrastowy ma korzystny wpływ na układ nerwowy. Akceptacja duszy kontrastowej zapewni ci niezmiennie pozytywny nastrój bez kropli i jest mało prawdopodobne, że ktokolwiek będzie mógł wstrząsnąć twoim zrównoważonym układem nerwowym.

Innym powodem, dla którego prysznic kontrastowy pomaga w walce z cellulitem, jest to, że ze względu na wpływ ruchów masujących strumienie wody pod prysznicem i różnicę temperatur, przepływ limfy przyspiesza i wszystkie stagnacje w układzie limfatycznym są eliminowane. Jak wiadomo, naruszenia w pracy układu limfatycznego mają bezpośredni wpływ na występowanie nie tylko cellulitu, ale także na powstawanie obrzęków, żylaków, worków pod oczami.

Kontrastujący prysznic według zasad

Jeśli po prostu przyzwyczajasz się do kontrastującej duszy, zalecamy rozpoczęcie od umiarkowanych temperatur: niezbyt ciepłej i przyjemnie chłodnej wody.

Aby rozpocząć prysznic kontrastowy należy zawsze z ciepłą wodą i zakończyć - zimne. Najpierw wykonaj 3 zestawy po 15 sekund, czyli 15 sekund gorącej wody, 15 sekund zimnej wody, a więc trzy zmiany. Następnie możesz wydłużyć procedurę na 10-15 minut.

Teraz zastanówmy się, jak sprawić, by prysznic kontrastowy był jak najbardziej efektywny.

Aby uzyskać maksymalny efekt antycellulitowy, uzyskaj specjalną ściereczkę. masażer , oraz w obszarach problemowych masażu pod prysznicem. Również najbardziej przydatny będzie douche po jak zrobić prysznic kontrastowy trening, kiedy wszystkie procesy w ciele są szczytowe, a ponadto prysznic pomoże szybko odzyskać siłę i rozproszyć kwas mlekowy z nagromadzonych mięśni. Po prysznicu nałóż krem ​​antycellulitowy.

Przeciwwskazania

Prysznic kontrastowy ma kilka przeciwwskazań, ale mimo to należy ich przestrzegać:

  • ostre choroby sercowo-naczyniowe;
  • zakrzepowe zapalenie żył;
  • każda choroba w ostrej fazie.