Współczesny świat od dawna kroczy drogą podnoszenia efektywności i optymalizacji wszystkich procesów, w które angażują się ludzie. Tworzone są wszystkie nowe urządzenia mobilne, przyczyniające się do osiągnięcia pożądanych rezultatów i opracowywania programów wsparcia. Sam żel do żelu ułatwił życie milionom kobiet! Ubrania kompresyjne do treningu są tworzone w tym samym celu: dzięki temu Twoja aktywność sportowa jest tak użyteczna i wygodna, jak to tylko możliwe.

Dlaczego potrzebuję ubrań kompresyjnych?

Istotą takich rzeczy jest wytworzenie pewnego nacisku na mięśnie. Tkanina, ściśle przylegająca do ciała, spełnia kilka funkcji:

 • nie daje dostępu do powietrza dzięki temu, że wszystkie mięśnie treningowe są w stanie rozgrzanym;
 • z powodu ciśnienia poprawia się krążenie krwi, a zatem tkanki są bardziej nasycone tlenem;
 • dzięki naciskowi i wsparciu organizm nie zużywa dodatkowej energii na wibracje mięśni.

Sportowa odzież kompresyjna zmniejsza możliwość "zatykania", ponieważ dzięki temu znacznie mniej kwasu mlekowego powstaje w mięśniach. Na podstawie wyników badań naukowcy twierdzą również, że skraca to czas powrotu do zdrowia po wysiłku fizycznym: ból 24 godziny po wysiłku jest znacznie mniejszy.

Marki i marki

Pomimo ogólnej istoty, każda marka nadal oferuje własną wizję idealnych ubrań do ćwiczeń. Na przykład marka SKINS, jedna z najpopularniejszych w tym obszarze na świecie, stworzyła własny system do określania odpowiedniej kompresji dla klienta. Ubrania sportowe . Zidentyfikowali dwa uniwersalne zestawy modelu A200 do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów - jeden do średnich temperatur, drugi do zimnych. Istnieje również linia * 400, opracowana specjalnie dla każdego sportu. Wszystkie zależności od grupy mięśni, które są najbardziej zaangażowane w to. Tutaj znajdziesz:

 • A400 - do sportów z dużymi obciążeniami;
 • C400 - odzież rowerowa;
 • G400 - do golfa;
 • S400 - odzież kompresyjna do biegania, jazdy na nartach lub snowboardzie;
 • TRI400 - linia do triathlonu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na linię do odzysku RY400.

Odzież kompresyjna Nike

Wszystkie ich modele, według producentów, mają unikalną opatentowaną technologię Dri-Fit, która pozwala ciału oddychać, szybko pochłania wilgoć, usuwając ją ze skóry na powierzchnię tkaniny, gdzie odparowuje w ciągu kilku minut. Według deweloperów skóra jest sucha. W zasadzie skompresowany ubrania nike ma pewną ostrożność: mają dobre cięcie, a we wszystkich produktach, oczywiście, płaskie szwy. Jednak wielu konsumentów zgadza się, że ze względu na nazwę marki cena rzeczy może być znacznie zawyżona. I więcej analogów o podobnej jakości można znaleźć za mniej pieniędzy.

Ubrania kompresyjne Adidas

Podobnie jak w przypadku innych marek, modele są podzielone w zależności od siły i siły kompresji, której potrzebujesz. Ich linia adidas TECHFIT wykonana jest z unikalnego elastycznego materiału LYCRA®, który może rozciągnąć się 5 razy, a następnie natychmiast powrócić do swojego pierwotnego stanu. Istnieją trzy linie sportowej odzieży kompresyjnej:

 • TECHFIT PowerWeb - stwierdza się, że łącząc wkładki z materiałów kompresyjnych i termopoliuretanu, zapobiega się stratom energii, a siła ruchów wzrasta do maksimum;
 • TECHFIT Tuned Compression, który zwiększa produkcję kwasu mlekowego o 5,1%, a zatem spowalnia początek zmęczenia, skraca czas regeneracji mięśni;
 • Kompresja bezszwowa TECHFIT - zapewnia najbardziej stabilne warunki pracy mięśni, zapobiega skurczom i zapobiega niepotrzebnym drganiom, dzięki czemu można w pełni skoncentrować się na treningu.
odzież kompresyjna do ćwiczeń1odzież treningowa2odzież kompresyjna do ćwiczeń3
odzież kompresyjna do treningu4odzież kompresyjna do treningu5odzież kompresyjna do ćwiczeń6
odzież kompresyjna do ćwiczeń7odzież kompresyjna do treningu8odzież do kompresji treningowej9