Dobrze reklamowane jedzenie nie zawsze jest przydatne dla naszych zwierząt. Chociaż wyglądają na tak odżywcze i apetyczne, często zawierają zbyt wiele konserwantów i zbyt mało substancji, które są przydatne dla Twojego puszystego zwierzaka. Zgodnie z przepisami, każde pudełko musi zawierać etykietę, na której malowany jest skład produktu. Pomaga nam to analizować i porównywać kanały dostępne do zakupu w sklepie.

Porównanie składu karmy dla kotów

Tutaj porównamy niektóre z najbardziej popularnych suchych karm dla kotów, aby zobaczyć prawdziwą różnicę w sposobie, w jaki producenci tworzą dietę dla naszych zwierząt.

  1. Im bardziej zróżnicowana jest dieta, tym lepiej dla mięsożercy, który jest kotem. Liczba źródeł białka zwierzęcego w paszy SuperPremium powinna wynosić 2-3. Ten standard odpowiada paszy Orijen, G0!, Bozita, Eagle Pack. Dla porównania liczba produktów Whiskas to 1.
  2. Kiedy na opakowaniu zaznaczone są zboża, oznacza to, że zawsze jest ich więcej niż w mięsie. Na przykład w odniesieniu do kanałów Whiskas i Friskies ta zasada na pewno działa.
  3. Porównanie karmy dla kotów nie obywa się bez kolejnego ważnego parametru - wymaganej liczby na dzień. Dla klasy SuperPremium - to 40-70 g, a im gorsza klasa produktu, tym bardziej jest potrzebna. Na przykład Pakiet Orzeł dla kota 4-funtowego potrzebuje tylko 40 g.
  4. W taniej paszy (Whiskas, Friskies) dodatkowe składniki lub nie, lub tylko jeden lub dwa. W rufie Orijen, G0!, Bozita, Eagle Pack te elementy mają ponad osiem.
  5. Podroby i barwniki w paszach SuperPremium i Premium nie powinny w ogóle występować.

Czy istnieje idealna karma dla kotów?

Porównanie karmy dla kotów można przeprowadzić na podstawie optymalnego składu produktów. Oto lista składników, które najlepiej pasują do Twojego zwierzaka:

  1. Mięso jest najważniejszym składnikiem, powinno być około 35%.
  2. Białko. Zdarza się, zarówno jaja jak i nabiał - do 20%.
  3. Mączka z mączki i kości - około 10%.
  4. Zboża warzywne, które tak chętnie dodają producentom karmy dla kotów, nie powinny przekraczać 25%.
  5. Różne dodatki mineralne i witaminy .

Widzisz, ile składników powinno być w puszkach i suche jedzenie . Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże właścicielom kotów wybrać dobry i przydatny produkt dla swoich pupili.