Widziałem, próbowałem, kupiłem - brzmi łatwo, ale każda kobieta wie, że wybór obuwia jest bardzo trudny. Dobre buty to nie tylko piękny model, który pasuje do obecnych trendów. Najbardziej komfortowy but dla kobiet to taki, który dopasowuje się do stopy, a nie odwrotnie. Rozprzestrzeniaj się, cierp, używaj - to wszystko nie ma nic wspólnego z butami, które można nazwać wygodnymi dla stóp. Chcesz wiedzieć, jak wybrać wygodne buty? Porady ekspertów pomogą.

Zalecenia dotyczące wyboru obuwia

Być może najważniejszą zasadą, którą należy przestrzegać, jest dopasowanie. Niestety nie zawsze jest to możliwe, ponieważ wiele dziewczyn woli zakupy online. Powody są różne. Ktoś próbuje uzyskać najnowsze wiadomości, które jeszcze nie dotarły na rynek masowy, ktoś próbuje zaoszczędzić pieniądze, unikając opłat za sklep. Po trzecie, nie ma możliwości odwiedzenia butików mody, a pragnienie, by wyglądać stylowo, jest obecne. W tym przypadku należy kierować się nie tylko opisami producenta, ale także opiniami osób, które już zdołały założyć buty danej marki.

Wygodne i piękne damskie buty, które zapewnią właścicielowi tylko przyjemne emocje, powinny być wybierane tylko na większej stopie. Nie jest tajemnicą, że absolutna symetria w ludzkim ciele jest nieobecna. Większość lewej stopy jest nieco dłuższa niż prawa, więc powinna być wytyczną. Ponadto długość stopy może się zmieniać w czasie, więc przy zakupie zwykłej pary nie należy zwracać uwagi tylko na rozmiar wskazany na modelu. Lepiej zaplanować dopasowanie na drugą połowę dnia, ponieważ nogi mają tendencję do pęcznienia lekko wieczorem.

Szczególną uwagę należy zwrócić na blok. Jeśli jego kształt nie odpowiada kształtowi stopy, nie można mówić o wygodzie. Sprawdź to dość łatwo. Wystarczy założyć model i wyskoczyć na skarpetkach. Jeśli, podczas zginania, szeroka część stopy jest wygodnie umieszczona w przedniej części buta do linii zagięcia podeszwy, a wierzch nie wbija się w skórę, wtedy podkładka pasuje. Ponadto test ten sprawdzi jakość soli i jej właściwości amortyzacyjne.

Jeśli buty damskie z obcasami na specjalne okazje mogą zliczyć się z nogami, a następnie wygodne buty na długie spacery, zajęcia na świeżym powietrzu powinny być o kilka centymetrów dłuższe, tak aby między Twoim dużym paluchem a palcami było 3-4 milimetry. Buty , buty, botki na wysokie obcasy z wąskim długim palcem - buty, oczywiście, modne, ale wygodne? Ortopedzi ostrzegają, że palce w tych modelach są nienaturalne, co prowadzi do deformacji stopy. Z tego wynika, że ​​modele te nie nadają się do codziennego noszenia. Kontrowersje i wygoda na wysokich obcasach. Oczywiście, "spinka" przekształca sylwetkę, ale ze względu na przesunięcie środka ciężkości, przednia część stopy znajduje się pod ogromnym ciśnieniem, a to jest obarczone ściskaniem ścięgien i zmęczeniem.

Cechy butów sezonowych

Wybierając buty zimowe, powinieneś preferować modele na stabilnych obcasach 5-7 cm i izolację wykonaną z naturalnych materiałów. Doskonałą alternatywą są nowoczesne materiały membranowe, które doskonale zatrzymują ciepło. Poza sezonem odpowiednie są buty z wysokiej jakości zamienników skóry, ponieważ naturalne buty źle reagują na częsty kontakt z wodą. Ale wygodne buty letnie dla kobiet to skóra z elastycznymi podeszwami. Wiele dziewczynek preferuje najbardziej otwarte modele na płaskim wybiegu, zwłaszcza, że ​​takie buty odpowiadają aktualnym trendom.

wygodne buty1wygodne buty2wygodne buty3
wygodne buty4wygodne buty5wygodne buty6
wygodne buty7wygodne buty8wygodne buty9