W życiu każdej młodej dziewczyny jedno niezwykle ważne wydarzenie ma miejsce raz - ukończenie szkoły. Pożegnanie starych, otwartych dróg do nowego życia, radości i odrobiny smutku. W tym dniu chcę być trochę odrodzony, trochę inny. Zaskoczyć wszystkich, ujawniając te strony siebie, które ona sama tylko odgadła. A następnie, przed ukończeniem szkoły, prawdziwa kampania rozwija się, aby znaleźć tę samą sukienkę. Jednak przed pójściem do setki sklepów dobrze byłoby zrozumieć, czego chcesz i czego szukać. Suknie koktajlowe na balu - to jest dokładnie to, na co powinieneś najpierw zwrócić uwagę.

Czym jest sukienka koktajlowa?

Sukienka koktajlowa to bardziej demokratyczna wersja stroju wieczorowego. Przeznaczone dla dziewcząt, te sukienki są krótsze niż ich towarzysze, początkowo ledwo zakrywały kolana. Dzisiaj w sukienkach koktajlowych dopuszczalne jest noszenie krótszej długości. Wykonane z lekkich materiałów, najczęściej bez rękawów, noszone są przy pomocy małych torebek (pieniądze, telefon i szminka). Wcześniej suknie koktajlowe często były uzupełniane kapeluszem i długimi rękawiczkami przypominającymi łokcie, ale teraz jest to raczej delikatność niż norma.

Można je podzielić na klasyczne krótkie sukienki koktajlowe, długie (np. Sukienki w stylu greckim) o wysokich niskich modelach, w których projektanci zostawiają z tyłu długi pociąg, z niewielką przewagą z przodu.

Modele sukienki koktajlowe na studniówkę

Weź pod uwagę niektóre z najbardziej popularnych opcji dla dzisiejszych sukienek koktajlowych:

  1. Koronkowa sukienka koktajlowa. Całą sukienkę można wykonać z koronki lub tylko jej części (na przykład stanik lub tył). Te modele są zawsze bardzo kobiece. Możesz dodać obraz kilku małych kwiatów we włosach, jeśli sukienka ma jasne odcienie lub spinkę z kamieniami, jeśli jest ciemna.
  2. Sukienka koktajlowa z pełną spódnicą. Ten model najlepiej wybrać dla dziewcząt, które mają małe biodra, i kategorycznie nie dla tych, którzy mają typ figury - "gruszka". I nie dajcie się zwieść lekkości materiału, z którego wykonana jest spódnica - dodatkowe falbanki tylko zwiększą spód. Takie sukienki, na przykład, obejmują puszyste sukienki koktajlowe z dopasowanymi spódnicami kostiumami baletowymi.
  3. Sukienka balonowa . Ten model można bezpiecznie wybrać, jeśli chcesz ukryć wady postaci - biodra objętościowe lub brzuch. Zwykle jest on wykonany z cienkiej tkaniny, spódnica jest zbierana i na dole, jakby została podniesiona przez elastyczny pasek. Ta sukienka koktajlowa do ukończenia jest dobra, ponieważ nie ogranicza ruchów, może wygodnie spędzić cały dzień i wieczór.
  4. Sukienka Płaszcza . Sprawdzony przez lata klasyk. Monofoniczne i połączone, jedwabne, satynowe, haftowane koralikami lub całkowicie w cekiny, ozdobione marszczeniami, kieszeniami, kokardkami lub baskami, bez rękawów lub na jedno ramię - te sukienki nigdy nie wychodzą z mody. W przypadku modeli projektantów bez ramek zwykle oferują one małe kurtki lub bolerka.
  5. Sukienka koktajlowa w greckim stylu. Ten model być może najbardziej odpowiada sezonowi, w którym w naszym kraju są zwykle absolwenci. Dodatkowo ta opcja - świetna alternatywa dla klasycznej wieczorowej sukienki balowej, którą wtedy trudno jest gdzieś umieścić. W przeciwieństwie do opcji dziennej, na obcasie należy nosić sukienkę w stylu greckim, na którą należy ułożyć dyplom.

Wybierając strój koktajlowy dla nastolatków, bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę nie tylko na model, ale także na kolorystykę i materiał, z którego wykonana jest sukienka. Najlepiej jest odwołać się do klasyfikacji typów kolorów (wiosna, lato, jesień, zima) i mimo wszystko dać pierwszeństwo jasnym tonom. Na przykład sukienki koktajlowe z koronką wyglądają dobrze w pastelowych kolorach, ale w kolorze czarnym mogą wyglądać surowo i pretensjonalnie.

Ponadto, wybierając sukienkę koktajlową do ukończenia szkoły, należy preferować model, który można nosić później kilka razy w roku.

Fryzura pod sukienkę koktajlową

Nie jest wcale konieczne wykonywanie super skomplikowanych stylizacji na imprezie ukończenia szkoły - pozostaw te opcje na wesela. W trakcie naturalności i łatwego zaniedbania, zwłaszcza dla młodych pań. Skręcone na lokówkę, lekko wbitą w szpilki, loki tylko wzmacniają poczucie młodości i niewinność właściciela. Możesz ozdobić włosy wstążkami lub cienką obręczą.

Druga wygrana-wygrana to płynnie oblizany ogon. Zobacz, jak często używają tego gwiazdy Hollywood! Sukienka i makijaż wszystko mówią za Ciebie, niech włosy nie odwracają Twojej uwagi od twarzy.

Luźne włosy, oczywiście, są kobiece i piękne, ale wieczorem zaczną cię męczyć i będziesz miał ochotę je zebrać w bułce lub ogonie. Więc może warto to zrobić od razu?

Suknie koktajlowe na bal 1Sukienki koktajlowe na Bal 2Suknie koktajlowe na Bal 3
Suknie koktajlowe na bal 4Suknie koktajlowe na Bal 5Suknie koktajlowe na bal 6
Suknie koktajlowe na bal 7Sukienka koktajlowa na bal maturalny 8Suknie koktajlowe na bal 9