Dane statystyczne potwierdziły to drozd jest najczęstszą chorobą, której doświadczyła prawie każda kobieta. Oczywiście można go wyleczyć, ale proces ten powoduje szczególne trudności w okresie rodzenia dziecka. Z reguły, po ustaleniu takiej diagnozy dla przyszłej matki, Clotrimazole jest zalecany do ciąży. Lek ten stał się bardzo popularny w pozbyciu się pleśniawki. Jednak jest to dozwolone tylko w drugim i trzecim trymestrze ciąży.

Jaki jest lek Clotrimazole dla kobiet w ciąży?

Lek ten ma silne działanie przeciwgrzybiczne i jest stosowany wyłącznie do miejscowego łagodzenia objawów choroby. Zakres jego oddziaływania jest dość szeroki, ponieważ aktywne składniki klotrimazolu mogą zwalczać prawie wszystkie typy grzybów, które są prowokatorami infekcji. Charakteryzuje się także działaniem przeciwbakteryjnym i trichomonowym na organizm ludzki. Forma uwalniania leku jest również inna, co pozwala wybrać najlepszą opcję leczenia. Możesz kupić krem ​​Clotrimazole w czasie ciąży, tabletki, czopki, maści, balsamy i roztwory do zewnętrznego tarcia.

Co robi Clotrimasolo podczas ciąży?

Lek ten skutecznie pomaga w walce z następującymi chorobami:

 • porosty;
 • powierzchowna kandydoza;
 • zapalenie jamy ustnej typu Candida;
 • zmiany grzybicze skóry;
 • grzybice fałdów skórnych i stóp;
 • rzęsistkowica;
 • dezynfekcja kanału rodnego przed samym rozwiązaniem z obciążenia.

Tabletki dopochwowe Clotrimazole pomagają leczyć różnego rodzaju infekcje podczas ciąży, które znajdują się w pochwie i sromie. Jednak skuteczne wyeliminowanie patologii wymaga równoczesnego leczenia partnera seksualnego, dla którego odpowiedni jest klotrimazol w postaci maści 1%. Z reguły przebieg leczenia trwa około miesiąca.

Jak zażywać klotrimazol?

Instrukcja Clotrimazole podczas ciąży zawiera tylko ogólne recepty, które lekarz prowadzący powinien określić. Dzienna dawka i forma uwalniania leku zależy całkowicie od ciężkości choroby i jej odmian. Na przykład, tabletki dopochwowe klotrimazolu podczas ciąży powinny być stosowane w kursach trwających jeden tydzień. Powinny być one wkładane za pomocą specjalnego aplikatora i tak głęboko, jak to możliwe.

Maść Clotrimazol podczas ciąży, jak również balsam lub krem, należy podawać bezpośrednio na zaatakowane miejsca kilka razy dziennie. Czas trwania kursu leku zależy od takich czynników, jak:

 • przebieg choroby;
 • lokalizacja zmian grzybiczych;
 • nasilenie patologii;
 • widoczny efekt podjętych działań.

Bardzo często przyszłe matki wątpią, czy w ogóle można stosować Clotrimazol w czasie ciąży. Ponieważ możliwe jest zastosowanie dowolnej dogodnej postaci leku, ryzyko jego składników wchodzących do krwi, a następnie do dziecka, jest zminimalizowane. Niektóre działania niepożądane występują niezwykle rzadko, takie jak wysypka, swędzenie lub obrzęk błony śluzowej pochwy.

Przeciwwskazania klotrimazol podczas ciąży

Klotrimazol nigdy nie powinien być stosowany w czasie ciąży w 1 termin podczas gdy jego dalsze stosowanie w dowolnym czasie powinno być nadzorowane przez położnika-ginekologa. Bardzo ważnym niuanse, które powinny być przestrzegane przez kobiety w ciąży jest wprowadzenie tabletek dopochwowych bez pomocy aplikatora. Nie mniej ważna zasada, wskazana w instrukcji świecy klotrimazolowej podczas ciąży i innych form jej uwalniania, jest kategorycznym zakazem przyjmowania leku do środka.