Każda kobieta na pewnym etapie swojego życia zauważa, że ​​jej twarz przechodzi niepożądane zmiany. Wraz z wiekiem dochodzi do rozmazania konturów dolnej szczęki i kości policzkowych, pomijane są policzki, powieki, zmarszczki i bruzdy nosowo-wargowe stają się wyraźne. Okrągłe wycięcie twarzy lub rytidektomia pomaga przywrócić młodość i znacząco poprawić wygląd. Procedura jest operacją plastyczną (endoskopową), która pozwala skorygować wszystkie wady w jednej sesji.

Czy możliwy jest okrągły lifting bez operacji?

Oczywiście chirurgia przeraża wielu, ponadto ma imponującą listę przeciwwskazań. Dlatego opracowano alternatywne niechirurgiczne metody korekcji konturów twarzy:

Początkowy efekt tych zabiegów jest identyczny z klasyczną rytidektomią, ale trwa on nie tak długo - po interwencji chirurgicznej starzenie się skóry spowalnia przez 10-12 lat.

W jaki sposób wykonuje się facelifting?

Procedura wygląda następująco:

  1. Napinanie górnej części twarzy (czoło i brwi). Małe (nie więcej niż 3 cm) nacięcia powstają w owłosionych obszarach głowy. Dzięki nim chirurg uzyskuje dostęp do mięśni i tkanki podskórnej, aby usunąć nadmiar i zwiotczenie skóry właściwej.
  2. Zaostrzenie środkowej części twarzy (policzki, powieki dolne). Bruzdy nosowo-wargowe są eliminowane, nadmiar nadmiaru skóry w obszarze górnej wargi, czubek nosa jest korygowany. Dostęp chirurgiczny odbywa się za pomocą miniaturowych nacięć w naturalnej fałdzie dolnej powieki.
  3. Podnoszenie dolnej części twarzy (podbródek, szyja, kości policzkowe). Konturowanie, usuwanie nadmiaru skóry właściwej we wskazanych obszarach, wycinanie "leci" wykonuje się. Aby uzyskać dostęp, chirurg wykonuje nacięcia za przednimi i przednimi uszami.

Cała operacja trwa od 4 do 8 godzin, w zależności od wieku pacjenta i początkowego stanu jej skóry.

Interwencja chirurgiczna jest zwykle wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub częściowej sedacji, ale w niektórych przypadkach dopuszczalne jest znieczulenie ogólne.

okrągły lifting twarzy bez operacji

Rehabilitacja po okrągłym liftingu

Okres rekonwalescencji trwa około 15-20 dni.

W ciągu pierwszych 2-3 dni konieczne jest przebywanie w szpitalu kliniki, wizyta u lekarza na badanie i opatrunki. Ponadto po okrągłym liftingu pojawia się silny obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie. Znikają za około 7-10 dni.

Po 5-6 dniach ściegi są usuwane, po kolejnych 48 godzinach wolno myć włosy i używać kosmetyków dekoracyjnych.

Pełna rehabilitacja skóry następuje po 1,5-2 miesiącach, ale obiektywna ocena wyników może zostać osiągnięta dopiero po pół roku.