Chile - niesamowity kraj, charakteryzujący się wyjątkową przyrodą, różnorodnymi krajobrazami (góry, pustynie, fiordy) i rekordową długością - linia brzegowa rozciąga się na 4300 km. Chile jest bogate w kraj i niesamowite zabytki - pytanie "Co zobaczyć?" Nie trzeba długo odpowiadać, ponieważ lista ciekawych miejsc może być kontynuowana w nieskończoność. Zwracamy uwagę na krótki przegląd, który być może będzie przydatny w przygotowaniu planu wycieczki.

Wulkany Chile

Chile słynie również z liczby wulkanów rozproszonych po całym terytorium, zarówno aktywnych, jak i wymarłych. Niektóre z nich są teraz aktywowane, a skala klęski żywiołowej jest taka, że ​​konieczne jest ewakuowanie mieszkańców poszczególnych osad.

Ojos del Slado - najwyższy wulkan kraju, który znajduje się na północy, przy samej granicy z Argentyną. Przez długi czas naukowcy uważali, że wymarły, ponieważ istnieją dowody na to, że ostatnia erupcja miała miejsce około 1300 lat temu. Ale na początku i w połowie XX wieku ponownie pojawił się wulkan, wrzucając do atmosfery parę i siarkę, w 1993 r. Nie było skali, ale wciąż była pełna erupcja. Wulkan jest unikatowy nie tylko ze względu na rekordową wysokość (według różnych danych, wysokość szczytu waha się między 6880-7570 m), ale także charakter, który łączy w sobie pustynne warunki, zielone laguny i ośnieżone szczyty. Ponadto na zboczach wulkanu można znaleźć lisy, flamingi, kaczki, coots oraz inne ptaki i zwierzęta, które mogą przystosować się do trudnego klimatu (w nocy często temperatura osiąga -25 ° C).

Atrakcje Chile1

Wulkan Puyueu znajduje się na południu kraju, jest częścią chilijskich Andów, a także całym wulkanicznym łańcuchem o nazwie Puyueu Cordon Kaulle. Ostatnia aktywność wulkanu została odnotowana w 2011 r., Kiedy 3500 osób zostało ewakuowanych z otaczających obszarów w szczycie erupcji.

Atrakcje w Chile

Wulkan Chaithen znajduje się również na południu kraju, 10 km od miasta o tej samej nazwie. Uważano go we śnie do maja 2008 r., Kiedy rozpoczęła się pierwsza erupcja. Naukowcy twierdzą, że do tej pory jego ostatnia działalność ujawniła się około 9,5 tysiąca lat temu. Latem tego samego roku wulkan nie wyszedł, kontynuując opryskiwanie strumieni popiołu i lawy. Rezultatem było przekształcenie osady w miasto-widmo. Chaitin, od którego cała populacja została roztropnie zabrana na początku erupcji, zdecydowała się nie przywracać z powodu ciągłej aktywności pobliskiego wulkanu.

Chile attractions3

Parki narodowe Chile

Parki przyrody w kraju są uważane za najbogatsze obszary ochrony przyrody na świecie ze względu na wyjątkowe warunki. Najpopularniejszym parkiem w Chile jest Torres del Paine, który ma status rezerwatu biosfery. Słynie z jezior, lagun, gór i lodowców. W parku jest wiele kempingów i hoteli, a także trekking, piesze wycieczki , wędkarstwo, wycieczki konne, wspinaczka skałkowa i oczywiście obserwowanie cudów przyrody.

Chile attractions4

Pustynia Atakama

Atakama jest uważana za najbardziej suchą pustynię na świecie, ponieważ opady występują tutaj nie częściej niż raz na dziesiątki lat, są nawet takie strefy, w których deszcz nigdy nie istniał w zasadzie. Rezultatem sztucznie przyciągniętych cieków wodnych są rzadkie tereny roślinne - kaktusy , niektóre rodzaje akacji, drzew mesquite, a nawet lasów galerii.

Chile attractions5

Słynnym symbolem Chile jest ręka na pustyni Atakama, rozciągająca się spod ziemi, czyli piasku. Ta żelbetowa konstrukcja została wzniesiona w 1992 roku przez architekta M. Irarrosabala i symbolizuje bezradność człowieka, który stanął w obliczu surowości warunków tej naturalnej strefy.

Chile attractions6