dziecko i komputer We współczesnym świecie nie ma ucieczki od rozwoju, z przeskokami technologii komputerowej i technologii, która nas otacza. Dlatego prędzej czy później dziecko zapoznaje się z komputerem i uczy się nad nim pracować, grać, podbijać przestrzenie światowej sieci. Naturalnym pytaniem dla rozsądnych rodziców jest to, jak kontrolować dzieci w komputerze w takiej sytuacji.

Wpływ komputera na zdrowie dziecka

Na początek chciałbym podać przykład: jad węży zagraża życiu, ale właściwie dobrana dawka może, wręcz przeciwnie, wyleczyć dolegliwość. Czas pracy dziecka przy komputerze powinien być ściśle ograniczony, "aby mieć własną przydatną dawkę". Nadmierne nadużywanie może prowadzić do osłabienia wzroku. Dzieci, które komunikują się wirtualnie i grają w gry online, mogą posunąć się nawet do utraty poczucia rzeczywistości i zaburzeń psycho-emocjonalnych. Ale jest dobra strona - jeśli dziecko gra na komputerze w specjalnych grach rozwojowych, wtedy poziom myślenia może stać się wyższy, niż przypuszcza się w danym wieku, rozwija się inteligencja, pamięć, zdolności motoryczne i małe mięśnie palców. Za pomocą Internetu można znaleźć wiele przydatnych informacji, które pomagają dziecku w studiowaniu programu szkolnego i przygotowywaniu pracy domowej. Jednocześnie sieć WWW może przenosić zagrożenia informatyczne poprzez spam, wyskakujące okna itp., Więc nowi rodzice instalują program, który kontroluje i ogranicza przepływ niepotrzebnych informacji z sieci. Uszkodzenie komputera dla dzieci , podobnie jak zasiłek, zależy od odpowiedzialności rodziców, ponieważ dziecko uczy się tylko, zna życie i niezależnie rozróżnia dobro od zła, nadal jest dość trudne.

Biorąc pod uwagę nowoczesną strukturę naszego społeczeństwa, w żadnym wypadku nie możemy wykluczyć komputera z życia dziecka, ale musimy zachować kontrolę, ograniczyć czas, a także upewnić się, że dziecko ma 10 minut przerwy i odpoczynku.

Co powinienem zrobić, jeśli moje dziecko zostanie porwane przez komputer?

szkodzić komputerowi dla dzieci Jeśli dzieci nadal wychodzą poza to, co jest uzasadnione podczas pracy z komputerem, rodzice mają problem z odstawieniem dziecka od komputera. To pytanie powstaje, ponieważ sztuczne odrzucenie rzeczywistości powoduje psychologiczne uzależnienie od komputera . W związku z tym możesz wymyślić wyimaginowane połączenia z siecią, awarię komputera i jednocześnie poświęcić swój wolny czas interesującym zajęciom: pójściu do zoo, modelowaniu, pójściu do basenu lub centrum rozrywki dla dzieci, a następnie wyznaczeniu limitów czasowych. Ale każde dziecko jest indywidualne, a to, co pasuje, może nie pasować do drugiego. Konieczne jest monitorowanie reakcji dzieci i wybieranie alternatywnych zajęć, które będą im się podobały.