Produkt ten pojawił się w sklepach stosunkowo niedawno, powstaje wiele pytań dotyczących korzyści i szkód związanych z kawiorem z alg. Aby zrozumieć to pytanie, poznajmy, jakie substancje znajdują się w tym produkcie.

Korzyści i szkodliwość kawioru z wodorostów

Symulowany produkt zawiera dużo jodu i bromu, które są niezbędne do normalnego funkcjonowania tarczycy. Również w składzie kawioru z alg można znaleźć kwas alginowy, którego stosowanie normalizuje przewód żołądkowo-jelitowy i poziom ciśnienia krwi, a także przyczynia się do poprawy metabolizm . Inną właściwością tego kwasu jest jego zdolność do wydalania metali ciężkich, a nawet promieniowania z ciała, dzięki czemu produkt można nazwać bardzo przydatnym. Sytuacja ekologiczna w naszych czasach jest taka, że ​​nawet w niewielkiej osadzie powietrze jest zanieczyszczone, a to przyczynia się do złego stanu zdrowia i powoduje, że jemy żywność, która może zminimalizować negatywny wpływ. Symulowany kawior jest właśnie takim produktem.

Ale, czarny kawior z alg, oprócz jego zalet, może również przynieść szkodę, ponieważ zwiększa ruchliwość jelit, skład ikry wodorostów więc jeśli jesz regularnie w dużych ilościach, możesz wywołać początek biegunki lub zwiększone tworzenie się gazów. Eksperci zalecają spożywanie nie więcej niż 50 g symulowanego kawioru dziennie, a następnie pojawią się problemy. Wysoka zawartość jodu przyczynia się do tego, że osoby z zaburzeniami hormonalnymi nie mogą jeść symulowanego kawioru. Algi mogą również wywoływać reakcje alergiczne, więc je je bardzo ostrożnie i eliminuj je ze swojej dieta jeśli objawy alergii nadal występują.