Nie można odwiedzić Bawarii i nie zobaczyć pięknych królewskich zamków. Wszystkie są różne i wszystkie są interesujące na swój sposób. Jakie są najpiękniejsze zamki w Bawarii i które z nich najlepiej odwiedzić w pierwszej kolejności?

Zamek Neuschwanstein w Bawarii (Niemcy)

Jest to jeden ze słynnych zamków Ludwika II, zbudowanych w Bawarii przez króla. Turyści są zachwyceni architektonicznymi widokami i malowniczym krajobrazem wokół zamku, ponieważ do jego budowy konieczne było wycięcie płaskowyżu skał aż o 8 metrów w dół! W tym samym czasie majestatyczny Neuschwanstein nie był twierdzą obronną ani luksusową rezydencją królewską, ale został zbudowany zgodnie z romantycznym kaprysem króla, który w tym czasie wydawał ogromną sumę pieniędzy - 6 milionów złotych znaków.

zamki bawarii1

Dziś zamek jest jednym z najciekawszych miejsc w Bawarii na wycieczki. Miłośnikom literatury szczególnie spodoba się tutaj, bo na rozkaz monarchy dekoracja wszystkich pomieszczeń i przestronnych komór poświęcona jest scenom z poezji niemieckiej (Saga o Lohengrinie, Poemat o Tannhäuser, Legenda o Parzivalu).

zamki bawarii2

W pobliżu zamku znajduje się kilka pięknych jezior i most, z którego roztacza się wspaniały widok na Neuschwanstein. I możesz dostać się tu z Monachium pociągiem (z przesiadką) lub drogą.

Hohenschwangau - letnia rezydencja królów

W tej samej miejscowości - Schwangau - jest inny pałac. Zamek Hohenschwangau w Bawarii często nazywany jest Białym Łabędziem, ponieważ istnieje wiele wizerunków tych szlachetnych białych ptaków.

zamki bawarii3

Hohenschwangau został pierwotnie zbudowany przez rycerzy jako twierdza, ale w XVI wieku rodzina Schwangau przestała istnieć, a od tego czasu zamek stopniowo się zawalił. Zaczęto ją odnawiać dopiero trzy wieki później, wykorzystując do tego najlepszych artystów i architektów. Od tego czasu Hohenschwangau stało się letnią siedzibą rodziny królewskiej. Dziś zamek jest oficjalnie muzeum.

Architektura i wnętrza zamku różnią się od pobliskiego Pałacu Neuschwanstein. W szczególności zauważalne są tutaj elementy stylu tureckiego, w projekcie dominują liliowe i liliowe kolory oraz oczywiście złoto

.
zamki bawarii4

Przewodnicy na pewno zwrócą uwagę na fortepian Wagnera, który znajduje się na zamku, a także na kaplicę z unikatowymi ikonami, wybranymi przez samego króla Ludwika.

Zamek Linderhof w Bawarii

Linderhof uważany za jedyny zamek zbudowany podczas życia Ludwiga. Był słusznie dumny ze swojej luksusowej barokowej rezydencji.

zamki bawarii5

Bogate wnętrza Linderhof zachwycają wyobraźnią obfitością złoceń, porcelany, luksusowych rzeźb i gobelinów.

zamki bawarii6

Poza pomieszczeniami wewnętrznymi zabytki Linderhof to także królewskie tereny, które są rozrzucone: jest to duży park z malowniczym stawem, a także sztuczna jaskinia zwana Grotą Wenus. Za panowania Ludwika odbywały się przyjęcia, a nawet przedstawienia operowe.

zamki bawarii7

Z reguły najłatwiej dostać się do tego zamku w Bawarii pociągiem. Aby to zrobić, musisz przybyć do miasta Oberammergau i przesiąść się do autobusu, który zabierze Cię do zamku Linderhof.

Nymphenburg - pałac nimf

Znajduje się w Monachium, dzięki czemu rocznie jest około 400 tysięcy osób. Nymphenburg może być nazywany kompleksem pałacowym, ponieważ oprócz głównego zamku zawiera jeszcze kilka pawilonów - Badenburg, Amalienburg i Pagodenburg. Ich architektura z powodzeniem łączy cechy francuskiego stylu barokowego i rokokowego.

zamki bawarii8

Przed Pałacem Nymphenburg znajduje się duży półkolisty plac. Oddziela się od centralnego kanału, który kończy się oryginalną kaskadą, ozdobioną posągami starożytnych bogów.

zamki bawarii9

Terytorium kompleksu rozciąga się na obszarze 200 hektarów. Oprócz zespołu architektonicznego obejmuje ogrody, parki, groty i kanały. Duża liczba łabędzi pływa w stawach, karmienie ich jest jedną z ulubionych rozrywek odwiedzających.

blokuje bawarię10