Jeśli lecisz po raz pierwszy, to z pewnością niepokoi Cię pytanie: "Jak jest odprawa na lotnisku?". Aby lepiej się nie bawić, lepiej z wyprzedzeniem zapoznaj się z zasadami odprawy na lotnisku i spokojnie przejrzyj ten proces. Spójrzmy więc na to bardziej szczegółowo.

Odprawa na lot rozpoczyna się kilka godzin wcześniej, najczęściej w ciągu dwóch do dwóch i pół godziny. Koniec odprawy w przypadku lotów krajowych, a także koniec odprawy w przypadku lotów międzynarodowych odbywa się bezpośrednio na czterdzieści minut przed odlotem. Oznacza to, że najlepiej jest dotrzeć na lotnisko na dwie godziny przed lotem, aby mieć czas na przejście wszystkich etapów odprawy i nigdzie się nie spieszyć. W tym przypadku wszystko jest poważne, więc nie możesz się spóźnić, ponieważ jeśli rejestracja się zakończy, ale nadal się nie wyświetlasz, możesz zbyć swoje miejsce według własnego uznania.

Kolejność rejestracji na lotnisku

Gdzie zaczyna się rejestracja? Na elektronicznej tablicy wyników znajdziesz swój lot i zobaczyć numer stanowiska odprawy na lotnisku. Jeśli nie jest jeszcze podświetlona, ​​oznacza to, że rejestracja jeszcze się nie rozpoczęła i po prostu trzeba trochę poczekać. Kiedy się pojawi, idziesz do lady, w której odbywa się rejestracja. Przygotuj paszport i bilety z wyprzedzeniem. Otrzymasz kartę pokładową, na której zostanie zapisany numer Twojego miejsca. Również tutaj twój bagaż zostanie zważony, "oznakowany" wstążką z oznaczeniem lotu i twoim nazwiskiem, a następnie wysłany do przenośnika taśmowego.

Dalej następuje kontrola paszportowa gdzie umieszczasz pieczęć wskazującą na wyjazd z kraju. Po przejściu przez kontrolę paszportową nie będziesz mógł wrócić, tak jak już będziesz procedura rejestracji na lotnisku formalnie być na neutralnym terytorium.

Następnym będzie przejście kontroli celnej. Twoje przedmioty zostaną zeskanowane za pomocą specjalnego skanera, a ty, zdejmując pasek i wyjmując takie przedmioty, jak telefon i klucze z kieszeni, przejdzie przez ramkę wykrywacza metalu. Przed odjazdem należy sprawdzić listę rzeczy, których nie można przewozić w bagażu podręcznym, aby nie stracić czegoś ważnego.

Następnie nadal masz czas przed odlotem, aby znaleźć numer swojego wyjścia do samolotu i zajrzeć do niego Bezcłowy .

Znając etapy odprawy na lotnisku, nie zgubisz się i będziesz spędzał czas z maksymalną korzyścią, a co najważniejsze, nie psujesz sobie nastroju przed lotem przez jakąś niefortunną porażkę, niedopatrzenie lub opóźnienie.