Około dwóch lat życia dziecka i urlopu macierzyńskiego większość matek zaczyna zauważać, że dziecko częściej zwraca uwagę na ekran telewizora i na reklamę lub przestaje rysować. Cudowny moment, aby usiąść i odpocząć przez chwilę! Rzeczywiście, w tym wieku można zachęcić dziecko za pomocą obrazów na ekranie, ale należy to zrobić poprawnie.

Filmy animowane do 2 lat: za i przeciw

Na początku ten artykuł nie ma na celu przekonania matek do zaprzestania oglądania kreskówek. W małych ilościach i przy odpowiednim doborze jest całkiem do przyjęcia. Zwracamy teraz uwagę na powody, dla których niekontrolowane oglądanie kreskówek dla dzieci w wieku 2 lat może spowodować nieodwracalne szkody.

  1. Przez pierwsze trzy lata oko znajduje się w fazie aktywnego wzrostu, a analizator wizualny nie ma czasu na dojrzewanie. Aż do pięciu lat oko okruchów jest szczególnie wrażliwe. System wizualny musi się mocno nadwerężać, aby w pełni zobaczyć obraz. Specjaliści są zgodni w swojej opinii: do dwóch lat oglądanie na ogół nie jest zalecane, ale po wyraźnym uregulowaniu.
  2. Psychologiczna część problemu niepokoi matki znacznie mniej. W rzeczywistości oglądanie kreskówek dla dzieci w wieku 2 lat stwarza idealne warunki opóźnienie mowy . Jest to ciągła komunikacja na żywo i praca z uchwytami, które pomagają dziecku szybciej mówić i nauczyć się myśleć. Dzieci nie odróżniają realnego świata od kreskówek. Jeśli na ekranie postacie uderzają i śmieją się nawzajem, wtedy dziecko postrzega taki wzór zachowania jako normę. Może nie rozumieć, że krew popłynie, gdy uderzy lub naprawdę będzie bolało.
  3. Jeśli dasz ciasteczko miękiszu, a on prosi o sekundę, nie spowoduje to niespodzianki, ale wiesz, co doprowadzi do problemów z zębami i trzustką. W przypadku filmów animowanych sytuacja jest podobna: dziecko zacznie wymagać więcej, ponieważ będzie potrzeba więcej nowych zdjęć. Konsekwencje, które zobaczysz znacznie później niż ciemnienie zębów, ale także walka z nimi będą znacznie trudniejsze.

Kreskówki dla dzieci w wieku 2 lat: przypomnienie dla rodziców

Tak więc, teraz porzućcie oglądanie i ciągle angażujcie się w rysowanie lub formowanie plasteliny ? Oczywiście, że nie. Prawidłowe karykatury edukacyjne od 2 lat są dokładnie zaprojektowane, aby pomóc matce zwolnić trochę czasu i dać okruchy przydatne informacje dla niego.

Pamiętaj, że łączny czas oglądania nie powinien przekraczać pół godziny. Ale te pół godziny należy podzielić na dwie lub trzy wizyty. Kreskówki dla chłopców i dziewcząt w wieku 2 lat nie różnią się zbytnio od zasady prezentowania informacji, ale postacie na ekranie są inne. Więc, co powinno być dobre kreskówki dla dzieci w wieku 2 lat:

  • fabuła jest tak prosta jak to tylko możliwe, idealnie są to komentarze z wymiennymi obrazami w trybie powolnym, sam obraz powinien być prosty i duży, fabuła jest prosta;
  • tryb oglądania musi być aktywny, podgląd jest przeznaczony do udziału w okruchach w rozwoju fabuły.

Chłopcom można zaproponować obejrzenie filmu "Bob the Builder". Jeśli chcesz wprowadzić okruchy do koloru i różnych kształtów, zabawne kreskówki dla dzieci 2 lata zaproś go, by spojrzał na "Pazliki". W kreskówkach dla dziewcząt w wieku 2 lat z reguły zwierzęta lub kwiaty stają się bohaterami. Spróbuj zaoferować "Charlotte Zemlyanichka" lub "My Little Pony."

Równie dobry dla chłopców i dziewczynek z kreskówek w wieku 2 lat:

  • "Lekcje cioci Owl" (dzieci doskonale odbierają informacje, gdy ich ulubione zwierzęta pojawiają się na ekranie)
  • "Tini Love" (chociaż ten rysunek jest przeznaczony dla młodszego wieku, starsze dzieci lubią je oglądać);
  • "Three Kittens" (kolekcja rosyjskiej produkcji, tam znajdziesz kolorowe przygody i historię okruchów o tym, co możesz i czego nie możesz zrobić);
  • "Lelik i barbariks" (większość dzieci bardzo dobrze postrzega tę kreskówkę, jest wiele zabawnych piosenek, które dzieci pamiętają z przyjemnością).