W 1897 r. Zamówiono lorgnette dla księżniczki Essling w warsztacie biżuterii Cartiera. Było to pierwsze zamówienie na optykę od mistrza.

Lornet był tak zadowolony z przedstawicieli elity tamtych czasów, że rozkazy spadły jak róg obfitości. Z czasem specjalne biuro Cartier zaczęło produkować optykę.

Okulary, monoklady, złote monety, ozdobione drogocennymi kamieniami - wszystko to było noszone w ważnych wydarzeniach tamtych czasów.

Pierwszym klientem Cartiera był Jean Lanvin. Podczas wojny na początku XX wieku aktorzy, kompozytorzy i pisarze stali się klientami. Sławny Coco Chanel , rozpoznając tylko lornetki, otrzymał prezent od eleganckiego lornetta Duke of Westminster inkrustowanego diamentami i perłami.

Obecnie Cartier ma 14 firm, z których każda działa w swoim własnym kierunku - biżuteria, zegarki, akcesoria.

Okulary Cartier1Okulary Cartier2Okulary Cartier3
Okulary Cartier4Okulary Cartier5Okulary Cartier6

Różnorodność punktów

Złote punkty Sartier cieszą się stałą popularnością wśród kupujących. Luksusowa a zarazem elegancka ramka nadaje całości pełny obraz. Okulary Cartier dla kobiet i mężczyzn, z reguły, są wykonywane na zamówienie, ale są też gotowe modele. Rama wykonana jest z białego lub żółtego złota, w razie potrzeby jest inkrustowana drogocennymi kamieniami.

Pantera stała się wizytówką na okulary Cartier, pierwotnie rozpoznawalny znak. Widać to na wielu "lżejszych" modelach marki. Płyty na skroniach, trzy plecione pierścienie (Trinity) i inne rozpoznawalne elementy z logo marki Hartier - "insygnia", od dawna znane wielu fanom.

Dla kobiet sartie okulary przeciwsłoneczne są niemal koniecznym atrybutem, aby ukryć oczy przed palącym słońcem. Modele akcesoriów modowych podkreślą Twoją elegancję i indywidualność.

Akcesoria Cartier

Modne dodatki: torebki, paski, torebki, chusteczki, okulary Kobiety Cartier cenione bardzo godne. Nowe kolekcje nie są nieaktualne na półkach i są kupowane dość szybko. Urocze drobiazgi: eleganckie sprzęgło, rękawiczki i damskie okulary Cartier - stali towarzysze tej jesieni i niezbędne dla każdego dnia nowoczesne modne kobiety.

Wysoka jakość, szyk i luksus nigdy nie wychodziły z mody.

Punkty za Sartier7Punkty za Sartier8Punkty za Sartier9
Punkty za Sartier10Okulary Cartier11Okulary Cartier12