Maski karnawałowe, peruki, kostiumy to obowiązkowy atrybut wielu świąt. Z ich pomocą atmosfera imprezy staje się naprawdę przyjemna, zrelaksowana i niezapomniana. W tym artykule porozmawiamy o peruki z jasnego karnawału.

Peruki karnawałowe dla dziewcząt - przykłady zdjęć

Śnieżnobiałą perukę można wykorzystać do wizerunku królowej (wysoka peruka w stylu barokowym lub rokokowym), płatków śniegu, wszelkich futurystycznych obrazów.

Czarna peruka karnawałowa nadaje się do obraz czarownicy , wampir, gotycka pupa.

Niebieska peruka nadaje się do wizerunku Malwiny (lub tylko lalki), wróżek (czarodziejki), Królowej Śniegu.

Peruki w odcieniach zieleni przydadzą się w kostiumie leśnej nimfy, wróżki (elfa), syreny.

Blond peruki nadają się do wizerunku lalki Barbie, anioła, wróżki, syreny.

Peruka z czerwonego karnawału spodoba się dziewczynom o jasnej karnacji. Dzięki niemu możesz stworzyć obraz czarownicy, kotów, retro div. Pasuje również do ubrań z elementami odbitek zwierzęcych (lampart, zebra).

Afrykańskie peruki są używane do zdjęć lalek, klaunów, kostiumów w stylu lat 70. i 80. XX wieku.

Oryginalne peruki karnawałowe

Główną cechą większości peruk karnawałowych jest jasność, oryginalność, wyrazistość. Takie peruki są zwykle wykonane z materiałów syntetycznych. Jest kilka powodów: po pierwsze, włosy syntetyczne są znacznie tańsze niż włosy naturalne, po drugie, troska o sztuczną perukę jest bardzo prosta, po trzecie peruki karnawałowe niekoniecznie przypominają naturalne włosy, a ich naturalny wygląd nie jest priorytetem.

Peruki peruwiańskie mogą zawierać akcesoria: bandanę (peruka piracka), czapki (peruka czarownic), rogi (demoniczna peruka, kreska), kokardy (peruki lalek), koraliki lub pojedyncze koraliki (peruka Kleopatry).

Jeśli nie chcesz ubrać się w skomplikowany kostium karnawałowy, zwróć uwagę na peruki karnawałowe (kwadratowe lub długie) wykonane w jasnych odcieniach (cytrynowy żółty, świecący róż i niebieski, kwasowo-limonkowy, jasny liliowy). Peruki wykonane z musującego "deszczu" - srebrnego, złotego lub kolorowego - doskonale pasują również do zwykłych ubrań.

W razie potrzeby można wykonać ręcznie niezwykłą perukę na wakacje. Aby to zrobić, potrzebujesz podstawy - najlepiej użyć cienkiej elastycznej czapki, obcisłej głowy. Następnie za pomocą igły i nici, należy uszyć dowolny odpowiedni blichtr do czapki: paski tkaniny, nici, koraliki, "deszcz" - cokolwiek chcesz. Szycie jest lepsze, zaczynając od czapki i poruszając się równomiernie spiralnie od środka do krawędzi podstawy.

W rezultacie otrzymasz oryginalną ekskluzywną perukę karnawałową.

peruki karnawałowe 1peruki karnawałowe 2peruki karnawałowe 3
Co musisz wiedzieć o perukach?

Pomimo tego, że peruki z okazji karnawału nie są przeznaczone do codziennego noszenia, powinieneś wybierać je tak uważnie, jak codzienne.

Nasze wskazówki pomogą Ci nie popełniać błędów przy zakupie peruki:

  1. Ostrożnie dopasuj rozmiar peruki. Podstawa nie powinna naciskać na głowę ani powodować uczucia dyskomfortu.
  2. Kolor peruki powinien być w harmonii z cerze. Pamiętaj, że każdy kolor może być prezentowany w ciepłych i zimnych odcieniach. Przed zakupem spróbuj skorzystać z kilku opcji, wybierając ten, który najbardziej Ci odpowiada.
  3. Jeśli peruka nie trzyma się dobrze na głowie i spada stale, napraw ją szpulka lub szpilki zabezpieczające.
  4. Peruka z syntetycznymi perukami do włosów jest możliwa, ale jej technologia różni się od zwijania włosów naturalnych. Syntetyczne splotki nawijane są na wałki (metalowe lub drewniane) i opuszczane do gorącej wody lub wkładane do piekarnika w niskiej temperaturze. Należy go kontrolować, aby peruka nie stopiła się i, jeśli to konieczne, obniżyć temperaturę.

peruki karnawałowe 4peruki karnawałowe 5peruki karnawałowe 6
peruki karnawałowe 7peruki karnawałowe 8peruki karnawałowe 9
peruki karnawałowe 10peruki karnawałowe 11peruki karnawałowe 12