Cienkie włosy - problem wielu płci pięknej. Na szczęście nowoczesna technologia może nawet go rozwiązać. Pielęgnacja cienkich włosów - pracochłonna. Ale piękno, jak wiecie, wymaga poświęcenia, a jakie piękno jest możliwe bez luksusowych włosów? W artykule porozmawiamy o tym, jak właściwie dbać o osłabione cienkie włosy i co robić, aby ludzie wokół ciebie nie mogli nawet zgadywać na temat twojego problemu.

Prawdziwym problemem są długie, cienkie włosy.

Długie, cienkie włosy to prawdziwa katastrofa. Nie tylko, że same nie wyglądają zbyt atrakcyjnie i są ciągle zdezorientowane, są bardzo trudne do zdobycia przynajmniej w nieco stylowych fryzurach. Niestety, żadna osoba nie jest w stanie zmienić składu włosów danego rodzaju (oczywiście niektóre gwiazdy mogą sobie pozwolić na przeszczepienie mieszków włosowych i innych drogich procedur, ale mówimy o zwykłych ludziach). Dlatego pozostała tylko jedna opcja - stała delikatna pielęgnacja cienkich włosów.

Możliwe jest wzmocnienie cienkich włosów przy użyciu specjalnych szamponów i różnych profesjonalnych narzędzi, dzięki którym maseczki do domu i płukanki są w domu. A także, używając trudnych sztuczek, możesz maskować cienką głowę włosów. Na przykład fryzura asymetryczna o średniej długości na cienkich włosach będzie wyglądała najlepiej.

Skuteczne szampony i produkty do cienkich włosów

Cienkie włosy cierpią na brak keratyny. Od tego i trzeba zacząć, wybierając balsamy i szampony. Istnieją inne wskazówki dotyczące wyboru środków do pielęgnacji cienkich włosów:

 1. Cienkie włosy brudzą się znacznie szybciej niż inne, dlatego zaleca się ich codzienne mycie. A zatem szampony muszą wybrać odpowiednią.
 2. Wskazane jest, aby preferować szampony do włosów cienkich pantenol i białko. Wiele osób zauważa, że ​​po użyciu takich produktów włosy będą nieco gęstnieć.
 3. Jeśli cienkie włosy są podatne na tłuszcz, najlepiej umyć je szamponem zawierającym olejek z drzewa herbacianego.
 4. Zaleca się stosowanie odżywek przeznaczonych wyłącznie do włosów cienkich. Ogólnie rzecz biorąc, fryzjerzy zamiast tradycyjnych odżywek zalecają stosowanie specjalnych aerozoli, które nie obciążą włosów.

Stylizacja produktów i masek do cienkich włosów

W przypadku stylizacji na cienkich włosach środki należy dobierać ze szczególną starannością. Silnych środków mocujących nie zaleca się w ogóle stosować - tylko sklejają włosy, powodują, że stają się matowe, suche i jeszcze bardziej kruche. Idealny - środek słabego i średniego utrwalenia.

Możliwe jest regularne wykonywanie specjalnych maseczek, które zapewniają zdrowie twoim włosom bez naruszania ich środkami chemicznymi (nawet najdroższymi profesjonalnymi).

Maska jajowa - najprostszy i najbardziej skuteczny:

 1. Żółtko miesza się z łyżką oleju i nakłada na suche włosy.
 2. Ta maska ​​powinna być przykryta plastikową folią przez około dwadzieścia minut.
 3. Zmyć zwykłym szamponem i spłukać rozcieńczonym kwasem cytrynowym.

Ta maska ​​jest dla tych, którzy zastanawiają się, jak dodać objętość do cienkich włosów:

 1. Jajko i łyżka zmielonej zielonej herbaty (proporcja może się zwiększyć w zależności od długości włosów) miesza się w niewielkiej ilości wrzącej wody.
 2. Maska jest rozprowadzana na całej długości włosów i opiera się na głowie przez około pół godziny.
Maski do włosów cienkich

Maskę tę należy wykonywać kilka razy w tygodniu.

Przydatna do pielęgnacji delikatnych włosów i maski owsianej . Przepis jest prosty:

 1. Mąkę przelewa się gorącą wodą i miesza do stanu kremowego.
 2. W razie potrzeby można dodać żółtko lub olejki eteryczne (np. Drzewo herbaciane).

Nawiasem mówiąc, opinia, że ​​chemia może zwiększyć objętość cienkich włosów, jest błędna. Oczywiście będzie można uzyskać tymczasową objętość, ale później włosy staną się jeszcze bardziej kruche, matowe i słabe.