Keratynowe prostowanie włosów jest popularną procedurą salonową, która tworzy podwójny efekt: prostowanie i uzdrawianie loków. W rezultacie struktura włosów zostaje przywrócona, stają się "żywe", gładkie, lśniące i równe. Ponadto, stworzony przez nią film chroni włosy przed działaniem niekorzystnych czynników (twarda woda z chlorem, ciepłem itp.).

Zasady pielęgnacji włosów po prostowaniu keratyną

Przy odpowiedniej pielęgnacji wynik utrzymuje się przez 2-5 miesięcy (zależy to od początkowego stanu i charakterystyki włosów, a także składu preparatu do zabiegu). Jeśli nie zastosujesz się do wszystkich zaleceń po zabiegu, efekt bardzo szybko zostanie zredukowany do zera. Przede wszystkim pielęgnacja włosów po prostowaniu keratynowym polega na użyciu specjalnych narzędzi. Zastanów się, jak po umyciu włosów szamponem prostowanie keratyną która maska ​​może być używana i jakie ograniczenia powinny być przestrzegane.

Zalecenia po prostowaniu włosów keratynowych

Warunki opieki:

  1. Nie możesz myć włosów przez trzy dni po wyprostowaniu.
  2. Należy odmówić wizyty w łaźni, saunie, basenie i biorąc prysznic lub kąpiel, należy użyć gumowej zatyczki na trzy dni po zabiegu rogowacenia (jeśli nie można uniknąć zwilżenia włosów, należy je wysuszyć i wyprostować jak najszybciej).
  3. Przez 72 godziny nie należy używać gorącej suszarki do włosów, żelazka ani curlingu, a także produktów do układania włosów.
  4. W pierwszych dniach po wizycie w salonie nie można używać spinek do włosów, obręczy, szpilek, gumek itp. w celu uniknięcia powstawania zmarszczek na włosach (przez cały ten czas włosy powinny być Szampon po prostowaniu włosów keratynowych rozwiązany). W przyszłości nie trzeba wiązać włosów ciasno, zaleca się, aby je zebrać w razie potrzeby grubą jedwabną taśmą.
  5. W pierwszych kilku tygodniach od tego momentu konieczne jest porzucenie farbowania i wzmacniania włosów.
  6. Zaleca się spać na poduszce z jedwabną lub satynową poszewką, aby uniknąć tarcia, negatywnie wpływając na wynik zabiegu.

Włosy powinny być czyszczone tylko tymi szamponami, które nie zawierają siarczanów i chlorek sodu. Ponadto, takie związki nie powinny być zawarte w używanych balsamach i maseczkach do włosów, ponieważ pomagają usunąć keratynę z włosów. Wręcz przeciwnie, produkty zawierające keratynę pomogą przedłużyć efekt wyprostowanych i gładkich włosów. Takie produkty są wytwarzane przez wielu producentów, w tym:

  • Natura Siberica L'Oreal Professionnel;
  • Mitiam Quevedo;
  • Estel Professional i inni.