W południowej części Francja , w prowincji Langwedocja wszystko dosłownie przesiąknięte jest duchem czasu. W tych częściach znajduje się najciekawszy punkt orientacyjny Francji - zamek w Carcassonne. To tutaj turysta ma niepowtarzalną okazję, by odbyć podróż w czasie i zanurzyć się w burzliwych wodach średniowiecznej historii, ponieważ mury zamku Carcassonne wiele pamiętają. Twierdza ta jest nawet nazywana "książką w kamieniu", ponieważ można ją wykorzystać do śledzenia historii budownictwa wojskowego od starożytnych Rzymian do XIV wieku.

Carcassonne, Francja - trochę historii

Pierwsze wzmianki o Carcassonne można znaleźć w annałach z I wieku pne. Ale znaleziska archeologiczne wyraźnie pokazują: pierwsza osada tutaj została założona sto lat wcześniej przez Galów. Od czasu ich rządów miasto przechodziło z rąk do rąk kilka razy: Frankowie, Wizygoci, Saraceni i Rzymianie posiadali fortecę Carcassonne. W XII wieku miasto przeszło w ręce rodziny Tranquael, dzięki czemu stało się schronieniem dla heretyków Albigens. W rzeczywistości, dzięki albigensom, Dolne Miasto pojawiło się w Carcassonne, w którym nawet dzisiaj życie aktywnie kipi. Stare Górne Miasto stopniowo przekształcało się w wyjątkowe muzeum, tak dobrze zachowane dzięki renowacji, przeprowadzone pod koniec XIX wieku.

Carcassonne, Francja - atrakcje

Oczywiście w tak niesamowitym miejscu jak Carcassonne jest coś do zobaczenia.

Po pierwsze, jest to Górne Miasto, zwane także Cytadelą lub Miastem, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ponad 50 wież, ogromne mury, fosy - wszystko to można zobaczyć na Górnym Mieście. Możesz dostać się do niego przez Bramę Narbonne, pochodzącą z XIII wieku. Pierwszą atrakcją Carcassonne, jego wizytówka czeka na turystów już na dysku wewnątrz mostu Cytadeli, a raczej na jednym ze swoich kolumn. To posąg kobiety o chytrym uśmiechu. To nikt inny niż Dame Carcassus, po której, ściśle mówiąc, miasto ma swoją nazwę. Według legendy, to było szybkie i dowcip ostry umysł osoba pomogła miasto ucieczki podbój armii Karola. Prawda czy nie - nikt nie powie dzisiaj na pewno. Ale od tych, którzy chcą odcisnąć się na zdjęciu z kobietą Carcassa, nie ma końca. Po zrobieniu zdjęć u Pani Carcassus warto wybrać się w podróż przez wąskie uliczki średniowiecznej fortecy. Jedna z tych ulic z pewnością doprowadzi do katedry St. Nazaire, której budynek zachował odcisk wszystkich epok, które przetrwał. Tak więc katedra musiała przejść wiele, ponieważ została zbudowana w odległym XI wieku. W katedrze zachowały się wyjątkowe stare witraże. W Górne Miasto jest także muzeum archeologiczne Carcassonne, pewna część wystawy poświęcona jest Tombstone, dostarczone tu z dawnych cmentarzy. Przypuszczalnie te talerze zwieńczyły pochówki katarów i należą do 12-14 wieków. Fani historii wojskowości raczej nie będą w stanie przejść przez fortyfikacje zachowane w Górnym Mieście. Istnieje również Muzeum Inkwizycji, ponieważ na tej ziemi rozpoczęła się historia katolickich sądów kościelnych. W muzeum można zobaczyć narzędzia tortur i miejsce uwięzienia przestępców. Mali podróżnicy będą mogli połaskotać nerwy w Haunted House, położonym tuż obok Muzeum.

Mając dużo chodzenia po Górnym Mieście, możesz przenieść się do Dolnego Miasta, czyli innymi słowy - Bastida. Możesz się tu dostać przechodząc przez Stary Most, pochodzący z XIV wieku. Dolne Miasto prowadzi również wiele ciekawych rzeczy: jest to Katedra św Michała i budynki z czasów St. Louis, i fontanna w formie Posejdona i Muzeum Sztuki.

carcassonne france1carcassonne france2carcassonne france3
carcassonne france4carcassonne france5carcassonne france6