Na największym półwyspie ChorwacjaIstria położony jest przytulny kurort Pula, odległość, z której na międzynarodowe lotnisko jest tylko sześć kilometrów. To miasto słusznie zyskało sławę jako jedna z najbardziej tajemniczych w kraju. Jest to po prostu wyjaśnione, ponieważ Pula ma tak bogatą historię, że nie mogła pozostawić śladu w kulturze, architekturze i tradycjach. W przeciwieństwie do wakacji w innych kurortach w Chorwacji, reszta w Puli jest spowita mgłą pewnego chłodu i tajemniczości, ale tu właśnie leży jej "atrakcja".

ośrodek basenowyośrodek pula2resort pool3
Krótka dygresja w historię

Mieszkańcy zawsze chętnie informują turystów, że Pula została założona przez argonautów, którzy znajdują się w odwiecznym poszukiwaniu Złotego Runa. Nie ma na to bezpośredniego dowodu, ale liczne znaleziska archeologiczne stale wskazują na związek z kulturą starożytnych Greków. W przeszłości tereny te były odwiedzane przez kolonie starożytnego Rzymu, które pozostawiły jedną z głównych atrakcji Puli i całej Chorwacji - ogromny amfiteatr "Arena". Dziś ten wspaniały budynek służy do różnych festiwali. Rzymska era dała chorwackiemu miastu kilka wybitnych zabytków - świątynię Augusta i łuk triumfalny Sergiusza. Miasto było rządzone przez Wenecjan, Włochów, Austriaków, a jego powrót do Chorwacji nastąpił dopiero w 1947 roku. Dziś w kurorcie można zobaczyć awangardową mieszankę architektury romańskiej, gotyckiej, średniowiecznej i nowoczesnej.

Urlop na plaży

Klimat na Istrii, sprzyjający komfortowemu wypoczynkowi, nie przeraża ekstremalnych temperatur. Od maja do początku października jest dobra pogoda. Minimalna temperatura wynosi +18, maksymalna to +27. W połączeniu z ciepłem do 22-24 stopni morza - to idealne warunki na wakacje na plaży.

Plaże w Puli nie są zadowolone z różnorodności. Odpocznij, są tylko dwie opcje. Pierwszy polega na opalaniu się na plażach położonych bezpośrednio na skałach. Drugim jest wejście do wody przez betonowe płyty. Istnieje również opcja alternatywna: można odpocząć w zatoczkach, gdzie wybrzeże jest pokryte małymi kamykami, ale jest bardzo mało takich miejsc. Cały sektor wypoczynkowy w Puli nazywa się Punta Verudela. W Medulin znajduje się kilka plaż dla nudystów.

ośrodek pula4ośrodek pula5ośrodek pula6

Najlepsze hotele w Pula w Chorwacji znajdują się w Medulin. Wysoki poziom usług czeka nawet w najmniejszych hotelach, ponieważ ten rodzaj działalności jest ściśle kontrolowany przez państwo.

Rozrywka w Puli

Jak już wspomniano, miasto zachowało wiele zabytków, ale są one tak popularne wśród turystów, którzy przygotowują się do wielkiej kolejki. Amfiteatr, starożytna forteca, różne muzea, stocznia, port przemysłowy - będziesz miał coś do zobaczenia. Ponadto, z Puli organizujemy wycieczki do innych miast w Chorwacji.

Ale nie tylko zwiedzanie może przyciągnąć uwagę turystów. W mieście są dyskoteki, kluby nocne, restauracje i kasyna. Często odbywają się festiwale i różne pokazy. Po dniu spędzonym na plaży z pewnością wybierzesz odpowiedni wariant wieczornej rozrywki.

ośrodek pula7ośrodek pula8ośrodek pula9

Do miasta Pula można dostać się z lotniska autobusem (przystanek autobusowy znajduje się w centrum miasta) lub pociągiem (stacja kolejowa oddalona jest o kilometr od ośrodka).

Jeśli zdecydujesz się spędzić wakacje w tym ośrodku, przygotuj się na liczne żywe wspomnienia i morze pozytywnych emocji. To małe chorwackie miasto, które co roku rośnie wśród turystów, zasługuje na uwagę.