Pomimo stosunkowo niewielkiego rozmiaru (tylko 816 hektarów) i dość młodego wieku (31 lat), Park Narodowy Cape Hillsborough jest miejscem do odwiedzenia. Interesujący krajobraz parku, w którym harmonijnie sąsiadujące lasy deszczowe i skaliste plaże z licznymi rafami prawdopodobnie nie pozostawiają odwiedzających Hillsborough obojętnym.

Zaparkuj wczoraj i dziś

W odległej przeszłości, na terytorium będącym teraz częścią Parku Narodowego, byli przedstawiciele plemienia Djuiper. Do tej pory przetrwały chaty aborygenów, które mówią nam o stylu życia i tradycji rdzennej ludności tych miejsc. Turyści zainteresowani przeszłością Australii z pewnością docenią możliwość nie tylko usłyszenia opowieści, ale także zobaczenia, gdzie rozpoczęła się historia tego parku.

Oprócz starożytnych osad w Parku Narodowym Cape Hillsborough, warto przyjrzeć się obecnym mieszkańcom - licznym zwierzętom i owadom. Najczęściej spotykane są ptaki, których jest ponad 150 gatunków, nieco mniej motyli (25 gatunków), ssaki reprezentowane są przez różne gatunki kangurów, oposy cukrowe, wallaby, gady często spotyka się z żółwiami.

Główną cechą Cape Hillsborough jest niezwykłe wybrzeże, które powstało pod wpływem aktywności wulkanicznej tych miejsc.

Przydatne informacje

Najwygodniejszym sposobem dotarcia do Parku Narodowego Cape Hillsborough jest podróż samochodem. Aby to zrobić, wystarczy przejechać autostradą A 1. Dobrą wskazówką jest Miasto McKay , który znajduje się 40 minut od parku. Każdy może odwiedzić Park Narodowy, ponieważ nie ma opłat za wejście. Dodatkowym plusem są także dogodne godziny odwiedzin: od 10:00 do 20:00.

Великолепные пейзажи паркаВездесущие кенгуру