Uderzyłem twój dom świnka morska , który postanowiłeś zrobić z innego członka rodziny? Teraz musisz zdecydować o jej miejscu zamieszkania, czyli komórce. Aby wybrać odpowiednią klatkę dla zwierzęcia, musisz mieć dokładną informację o tym, która klatka jest potrzebna dla świnki morskiej.

Z widokiem świnek morskich rasy niezdarne zwierzęta. Jednak gdy dasz im możliwość wypowiedzenia się, po wystrzeleniu z klatki, szybkość i zaradność natychmiast wskoczą ci w oczy. Oznacza to, że klatka dla świnki morskiej potrzebuje przestronnego. Ponadto powinien być wyposażony w swoisty "obszar sportowy", w którym zwierzę może zachować swoją formę fizyczną.

Zdobądź dom dla świnki morskiej na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zakup klatki o wymaganych wymiarach i liczbie pięter w sklepie zoologicznym, a drugi to samodzielne wykonanie. Dokonanie zakupu w sklepie ze zwierzętami domowymi, posiadające niezbędną ilość pieniędzy, jest dość proste, ale czasami możesz mieć do czynienia z faktem, że projekt produktu nie będzie dla Ciebie w pełni odpowiedni. Dlatego możesz skorzystać z drugiej metody, czyli zaprojektować domową klatkę dla świnek morskich. W ten sposób możesz zrealizować wszystkie niezbędne potrzeby. Ponadto pod względem ekonomicznym ta druga opcja jest znacznie tańsza.

Jak wyposażyć klatkę na świnkę morską?

Zanim zaczniesz wyposażyć klatkę dla świnki morskiej, musisz zakupić niezbędne materiały. Z czego ponosimy następujące:

 • wielowarstwowa tektura falista;
 • metalowy grill, którego stopień prętów nie będzie większy niż 3 centymetry;
 • pakowanie plastikowych opasek kablowych;
 • nóż biurowy;
 • taśma klejąca;
 • nożyczki;
 • ruletka lub linijka;
 • ołówek.
Klatka dla świnki morskiej zrób to sam1

Przystępujemy do wyposażenia klatki dla jednej świnki morskiej. Minimalna powierzchnia mieszkalna powinna wynosić 0,7 m2, w centymetrach 700 x 100, jednak im większa klatka, tym lepiej.

 1. Narysuj podstawę pudełka na tekturze. Odejście od krawędzi 15 cm, to będą zderzaki.
 2. DIY Świnka morska Cage2Klatka dla świnki morskiej z własnymi rękami3
 3. Wytnij tekturę falistą wzdłuż linii narysowanej nożem biurowym i zacznij wytwarzać pudełko.
 4. Klatka dla świnki morskiej z własnymi rękami4Klatka dla świnek morskich własnymi rękami5
 5. Wykonuj metalowe panele z metalowych krat, które powinny być dwa razy wyższe od boków. Połącz je ze sobą za pomocą opasek.
 6. DIY Świnka morska Cage6
 7. Każda strona jest montowana osobno i pasuje na całej długości. Następnie przymocuj boczne kratki do palety. Nasza komórka jest gotowa.
 8. Klatka dla świnek morskich zrób to sam7Klatka dla świnek morskich zrób to sam8