Zawsze wyglądaj młodo i świeżo, każda kobieta, i zastrzyki z botoksu do tych celów - dobry pomocnik. Dobra, ale nie wyjątkowa, ponieważ istnieje wiele sposobów na zastąpienie botoksu w domu bez wizyty u lekarza.

Najlepsza alternatywa dla botoksu w domu

Zastrzyki z botoksu są skuteczne ze względu na to, że toksyna ta działa paraliżująco na niektóre mięśnie twarzy, w wyniku czego zmarszczki twarzy znikają. Aby dokładnie obliczyć miejsce wstrzyknięcia, musisz być wysokiej klasy specjalistą. Najdrobniejsza skaza może zniekształcić twoją twarz przez pół roku. Z tego powodu Botox w domu nie jest wykonywany, ale maska ​​o podobnym działaniu jest całkowicie bezpieczna. Działa dokładnie w ten sam sposób - unieruchamia mięśnie, które powodują zmarszczki.

Możesz kupić gotową folię maskującą w sklepie kosmetycznym lub samodzielnie przygotować podobny produkt. Najpopularniejsze galaretowata maska , całkowicie zastępując w domu botox, którego recepturę możemy udostępnić:

  1. Weź 200 ml wody i 1 łyżkę. łyżka ze szkiełkiem żelatynowym. Wylej około jednej piątej płynu i wypełnij go proszkiem, aby spuchł.
  2. Pozostałą wodę doprowadza się do wrzenia i w małych porcjach wlewa się do galaretowatej masy, aż całkowicie się rozpuści. Cała woda nie jest potrzebna, powinieneś przestać ją dodawać na etapie, kiedy żelatyna stanie się gęsta jak śmietana.
  3. W powstałej masie dodaj 1 łyżeczkę tłustej śmietany, 2 kapsułki witaminy A i E. Możesz dodatkowo wlać 1 łyżkę. łyżka soku z aloesu.
  4. Nałóż miksturę na czystą twarz. Warstwa powinna być dość cienka, aby szybko wyschnąć. Na wierzchu po 5 minutach nałóż kolejną warstwę maski. Powtórz tę procedurę kilka razy.

Z tą maską na twarzy będziesz spać całą noc. Żelatyna nie tylko napina pory i odżywia skórę, ale także unieruchamia najbardziej aktywne mięśnie twarzy. W nocy udaje im się odpocząć, a zmarszczki zostają wygładzone. Rano można ostrożnie zdjąć maskę, jak film, lub zmyć twarz wodą i mydłem. Najważniejsze - podczas stosowania, unikaj mieszania się na linii brwi i wzrostu włosów.

alternatywa dla Botoxu w domu

Inne możliwości zastąpienia Botoxu w domu

Niestety maska ​​żelatynowa wymaga codziennego nakładania, co jest dość trudne. Wymienić to narzędzie pomoże specjalny klej, który całkowicie symuluje efekt Botox w domu. Powinien być wklejony w noc na czole, między przestrzeń brwiową a fałdy nosowo-wargowe.

Rzadko o tym myślimy, ale w nocy nasza twarz nadal wyraża emocje, unosząc brwi, marszcząc brwi, uśmiechając się. Jeśli dasz skórze szansę odpocząć, odpowie z wdzięcznością - wygładzona zmarszczki mimiczne .