Po 30 latach kobiety codziennie patrzą na swoje odbicie w lustrze, próbując znaleźć ślady nowych zmarszczek. Każda fałda staje się wrogiem nr 1, przeciwko walce, z którą zmobilizowane są wszystkie siły i dostępne środki. Wiele osób martwi się tak zwanymi zmarszczkami na twarzy, które pojawiają się we wczesnej młodości, a wraz z wiekiem stają się bardziej widoczne.

Jak pozbyć się zmarszczek mimicznych?

Aby zrozumieć odpowiedź na to pytanie, musisz zrozumieć przyczyny mimicznych zmarszczek. Najczęściej takim powodem jest jedna - złe nawyki. Tu nie chodzi o palenie i alkohol, ale o nawyki podpartej policzkiem ręką, zmarszczonym czołem, mrużąc oczy. Jest to nawykowe i pozornie nieszkodliwe nawyki naśladowcze, które prowadzą do pojawienia się zmarszczek.

Co zrobić, aby walczyć ze zmarszczkami, jest najskuteczniejsze?

Najpierw musisz nauczyć się kontrolować mimikę twarzy.

Jeśli lęk wywołuje zmarszczki mimiczne pod oczami, to musisz przestać mrugać bez powodu, to znaczy w przypadkach, gdy integralność oczu nie jest zagrożona.

Zmarszczki mimiczne wokół ust niestety są nieuniknione. Ale możesz zapobiec ich wczesnemu pojawieniu się lub pomóc im wygładzić. Zmarszczki wokół ust pojawiają się, gdy osoba często podpiera dłonią policzek - skóra dosłownie się kurczy i trwale twardnieje w tej pozycji.

Po drugie, konieczne jest dbanie o odżywianie i nawilżenie skóry, ponieważ stan naskórka bezpośrednio wpływa na głębokość zmarszczek. Możesz używać domowych masek, a możesz skorzystać z profesjonalnych kosmetyków.

Wreszcie, ostatnia opcja, najbardziej traumatyczna, ale z najbardziej wyraźnym skutkiem, jest odpowiednia dla kobiet powyżej 30 roku życia, których skóra zaczęła tracić ton. Są to zastrzyki z różnymi preparatami, które wypełniają przestrzeń zmarszczek, podnosząc w ten sposób skórę. Procedury te mogą być wykonywane tylko przez doświadczonego lekarza lub kosmetologa z wykształceniem medycznym.