Właściwości niebieskiej gliny, cennej dla zdrowia, znane są już od starożytności - wtedy pierwsze piękności wykorzystywały naturalny produkt nie tylko do domowych potrzeb, ale także do ich atrakcyjności.

Właściwości lecznicze błękitnej gliny są dziś cenne, jak wiele wieków temu - trudno jest wyobrazić sobie dobrą maskę kosmetyczną bez glinianej bazy - nawet ci globalni producenci, którzy cenią zaawansowane technologie, produkują jeden lub więcej produktów na bazie gliny. Z reguły mają one na celu poprawę struktury włosów i skóry.

Blue Clay - właściwości i zastosowania

Ze względu na swoje właściwości błękitną glinkę stosuje się w kosmetologii. Można go stosować zarówno w czystej postaci, rozcieńczonej jedynie wodą, jak iw połączeniu z innymi składnikami.

Przydatne właściwości niebieskiej gliny

Korzystne właściwości niebieskiej gliny wynikają z jej składu:

 • minerały grupy kaolinowej;
 • glinokrzemiany;
 • montmorylonit;
 • tlenek krzemu;
 • tlenek glinu.

Niebieska glina ma drugie imię - "kambryjskie" ze względu na swoje pochodzenie.

Uzdrawiające właściwości niebieskiej gliny są liczne, ze względu na to, co jest stosowane w różnych dziedzinach kosmetologii i medycyny:

 • glina mineralizuje skórę, nasycając ją przydatnymi pierwiastkami;
 • glina służy do zapobiegania trądziku i usuwania ciemnych plam po zapaleniach;
 • glina służy jako sposób na wzmocnienie turgor skóry, zaostrzenie go;
 • Substancja ta poprawia również mikrokrążenie krwi w tkankach, które odmładza skórę i eliminuje cellulit ;
 • glina ma działanie przeciwzapalne i niewielkie właściwości antyseptyczne;
 • dobrze wchłania tłuszcz ze skóry i włosów;
 • glina ma pozytywny wpływ na gruczoły łojowe;
 • niebieska glinka znana jest z efektu wybielania;
 • glinka przyspiesza regenerację komórek skóry i poprawia oddychanie śródmiąższowe.

Niebieska glinka do włosów

Ze względu na właściwości niebieskiej gliny stosuje się ją do włosów.

Jeśli włosy szybko stają się tłuste u nasady, straciły kolor i przerzedzają się, wtedy niebieska glinka może poprawić sytuację. Dzięki swoim korzystnym minerałom i konsystencji jest w stanie delikatnie oczyścić skórę głowy i włosy z zanieczyszczeń, które pozostają po długotrwałym stosowaniu produktów do stylizacji, jeśli szampon nie poradzi sobie z nimi. Ponadto, glina będzie odżywiać włosy, a dzięki poprawie krążenia krwi przyczyni się do ich wzrostu.

Używanie niebieskiego glinka do włosów należy pamiętać, że nie powinien wysychać.

Weź 2 łyżki. niebieska glina i rozcieńczyć wodą do kremowej konsystencji, a następnie nałożyć na skórę głowy i cebulki włosów. Następnie owinąć głowę plastikową folią, aby zapobiec twardnieniu gliny. Po 30 minutach możesz zmyć maskę, a dla wzrostu i blasku włosów możesz dodać kilka kropel olejku z cytryny lub 1 łyżeczkę do maski. olej rycynowy.

Niebieska glinka do skóry twarzy

Właściwości niebieskiej gliny są bardzo przydatne dla skóry twarzy, jeśli jest ona podatna na oleistość.

W przypadku twarzy zaleca się wykonanie prostej maski na bazie gliny i wody, aby oczyścić pory i wygładzić cerę. Jeśli skóra jest sucha, po nałożeniu glinki należy nałożyć na twarz bawełnianą serwetkę, która nie pozwoli glince wyschnąć szybciej niż czas potrzebny na zmywanie maski.

niebieskie właściwości gliny

Najskuteczniejsze użycie gliny na skórze odparowanej podczas kąpieli lub kąpieli.

Niebieska glinka z cellulitu

Specjalne właściwości niebieskiej glinki dla skóry pomagają zwalczać cellulit: aby wyrównać guzy, powinieneś wykonać opaski na bazie gliny z pomarańczowym olejem lub miętą. W niektórych przypadkach do mieszaniny można dodać kawę lub cynamon, aby poprawić krążenie krwi. Pomoże to wzmocnić turgor skóry, a także przyspieszy mikrokrążenie, co spowoduje zmniejszenie cellulitu.